Dva gola Gomeša u novoj pobedi Partizana

FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Rad na Banjici sa 3:0 u utakmici 20. kola Superlige Srbije. U preostala dva meča odigrana u nedelju nije bilo golova.

Crno-beli su poveli već u 5. minutu, kada je Goran Zakarić idealno asistirao Rikardu Gomešu, brzonogi napadač je napravio još nekoliko koraka i potom sa 16 metara pogodio mrežu Građevinara.

Igrao se 10. minut kada je tim iz Humske duplirao vođstvo. Defanzivac Nemanja R. Miletić je bio strelac, a asistent Zakarić.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je izveo korner na drugu stativu, lopta je preletela igrače Rada i Miletić je prvoreo iza leđa golmana Dušana Markovića.

Najbolji strelac Partizana Gomeš je u 71. minutu postavio konačan rezultat. Španac Valiente je posle prekida glavom šutirao, čuvar mreže domaćih je odbio, a Gomeš je sačekao i poslao u mrežu za 3:0.

Partizan je dominirao na Banjici, stvarao je šanse, dok su građevinari uputili samo jedan šut ka golu protivnika – nijedan u okvir.

Crno-beli su zabeležili petu pobedu uz jedan remi u poslednjih šest mečeva u prvenstvu Srbije, a neporaženi su od 30. avgusta i duela sa Bešiktašom (3:0).

U preostale dve utakmice odigrane u nedelju nije bilo golova. Bačka je na svom terenu remizirala sa Vojvodinom, dok su u Novom Sadu bodove podelili Proleter i Čukarički.