Preokret Spartaka u 90+5, remi u Novom Sadu

Srbija - Super liga 16. dec 201815:11 > 15:25
Printscreen

Fudbaleri Spartaka pobedili su u 21. kolu Superlige Srbije u Subotici Voždovac rezultatom 3:2 posle velikog preokreta i penala za trijumf u 90+5. minutu.

Iako su sneg i led okovali Srbiju, pa je zbog toga došlo i do odlaganja nekih mečeva Superlige, na severu Bačke su se stekli uslovi za igru i viđeno je čak pet golova.

Kladioničarskim rečnikom rečeno došlo je iz 2-1, pošto su beogradski Zmajevi do poluvremena vodili golovima Andrije Lukovića u 28. i Lazara Zličića u 42. minutu.

Ipak, sva tri boda su ostala u Subotici. Najpre je strelac za Golubove bio Nemanja Obradović u 62, potom i legendarni vezista Spartaka Vladimir Torbica u 77. iz slobodnog udarca, da bi pobedu domaćinu doneo sa penala u 90+5. minutu mladi štoper Nemanja Ćalasan.

U drugom meču dana Vojvodina i Proleter su u Novom Sadu igrali bez golova 0:0.

Meč između Čukaričkog i Crvene zvezde je zbog loših vremenskih uslova pomeren za 19,00, dok će u ponedeljak igrati Zemun i Dinamo (13 časova), Mladost i Rad (13), kao i Napredak i niški Radnički (15).

U prvom meču kola u petak Partizan i Mačva su igrali 0:0, ali su dan kasnije crno-beli zapretili istupanjem iz takmičenja ako se utakmica ne ponovi, pošto se po njihovom mišljenju igralo suprotno pravilima i uslovima.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Superlige Srbije.