Zvezda moćna i posle pauze – četvorka u mreži Vojvodine

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u 22. kolu Superlige Srbije, prvom posle zimske pauze, na svom terenu Vojvodinu rezultatom 4:0.

Strelci za Crvenu zvezdu na stadionu „Rajko Mitić“ bili su Ričmond Boaći u 24. i 68, Veljko Simić u 28. i Milan Pavkov u 89. minutu.

Trener crveno-belih iz Beograda Vladan Milojević je na prvom meču posle zimske pauze u šampionatu Srbije, dao šansu i novim fudbalerima, pa su u zvaničnom meču debitovali Milan Gajić, Nemanja Milunović, Erik Jirka i Mirko Ivanić.

Zvezda je terensku dominaciju u prvom poluvremenu krunisala sa dva gola, prvo pogotkom Ričmonda Boaćija, koji je posle centaršuta Bena i udarca Simića ka golu Rockova, čuvara mreže Vojvodine savladao sa oko deset metara.

Samo četiri minuta kasnije Zvezde je duplirala skor preko Veljka Simića, kojem je sjajno asistirao Marko Marin, dok je 23-godišnji ofanzivac potom prošao Rockova i lako poentirao.

U drugom delu igre Vojvodina je imala prilike preko Ezea i Đuričina, ali je oba puta intervenisao Borjan. Domaćin je povisio na 3:0 u 68. minutu kada je još jednom mrežu Novosađana zatresao Boaći.

Asistenciju je upisao Filip Stojković, koji je centrirao sa krila, dok je Boaći prihvatio loptu pored Graovca i ponovo matirao Rockova.

Konačan rezultat je postavio Milan Pavkov minut pre kraja, pošto je 15 minuta ranije zamenio Boaćija. Još jednom je sjajno asistirao Marin, dok je visoki napadač postigao svoj šesti gol u sezoni.

Crvena zvezde je prvoplasirana na tabeli Superlige sa 62 boda, dok je Vojvodina deveta na tabeli sa 28 bodova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Superlige Srbije.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – F. Stojković, Savić, Milunović, Gajić – Jovičić, Čaušić – Ben (62. Jirka), Marin, Simić (84. Ivanić) – Boaći (75. Pavkov).

VOJVODINA: Rockov – A. Stojković, Graovac, Saničanin, Devetak – Milojević, Mitošević – Đuričin, Đurić (64. Nešković), Gojkov (78. Mesarović) – Eze (73. Matić).