Prečke sačuvale Zvezdu pred derbi, prvenac Gajića

Srbija - Super liga 23. feb. 201918:39 > 19:00
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u 23. kolu Superlige Srbije na gostovanju Radnik iz Surdulice rezultatom 1:0.

Izabranici trenera Vladana Milojevića u Surdulici nisu briljirali, ali su ostvarili pobedu pred večiti derbi protiv Partizana koji igraju 2. marta na svom stadionu.

Utakmica u Surdulici je kasnila nekoliko minuta zbog nestanka struje na stadionu. Na samom početku meča Zvezda je imala inicijativu i u 8. minutu je došla do vođstva, a strelac je bio novajlija u crveno-belom dresu Milan Gajić, koji je postigao prvi gol za ekipu iz Ljutice Bogdana.

On je posle intervencije odbrane Radnika bez čekanja šutirao po zemlji, lopta je nekoliko puta odskočila i završila u donjem levom uglu gola domaće ekipe Vasiljevića.

Zvezda je do kraja prvog poluvremena bila bez značajnije šanse za 2:0, dok je Radnik pretio najviše preko napadača Igora Zlatanovića.

Zlatanović je u 23. minutu pogodio prečku Zvezde, a pet minuta kasnije je takođe imao dobru priliku za izjednačenje, ali je odlično odbranio Milan Borjan.

U 57. minutu je Radnik još jednom imao sjajnu šansu, kada je posle slobodnog udarca Ristovića i intervencije Borjana, lopta ponovo pogodila prečku Zvezde.

U 68. minutu je Zlatanović šutirao tek nešto iznad gola rivala iz Beograda, dok je minut kasnije napad Radnika zaustavio Borjan. Još jednom je u 81. minutu Ristović bio opasan po odbranu i gol Zvezde, ali nije bilo promene rezultata.

Zvezda je prva na tabeli Superlige sa 65 bodova, dok je Radnik osmi sa 29 bodova.

Pogledajte TABELUi REZULTATE Superlige Srbije.

RADNIK: Vasiljević – Đorđević, Milovanović, Stevanović, Pajović – Ristović, Kojić (73. Pejčić) – Stanisavljević (79. Stojanović), Kjeremeh, Danoski (73. Damnjanović) – Zlatanović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Milunović, Gajić – Jovičić, Čaušić – Vukanović (79. Vulić), Ebisilio (64. Ivanić), Simić (90. Jirka) – Pavkov.