Partizan moćan bez Mirkovića, crno-beli u polufinalu

FK Partizan

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u polufinale Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalnom meču savladali Napredak u Kruševcu ubedljivim rezultatom 4:0.

Uprkos sigurnom trijumfu beogradske ekipe, viđeno je mnogo drame na stadionu Mladost u Kruševcu.

Vođstvo Partizanu doneo je u 31. minutu Goran Zakarić. Nikolić je odlično pronašao Zakarića na levoj strani, a ovaj je uspeo da predribla golmana domaćih i donese prednost svom timu.

Nakon ostvake trenera Zorana Mirkovića i Ivice Ilieva, crno-beli tim je na tom meču predvodio Žarko Lazetić. Pre pogotka Partizana viđena je rasprava trenera Lazetića i krilnog napadača Nikolića, a posle višeminutnog verbalnog okršaja trener Partizana je odlučio da asistenta kod prvog gola izvede iz igre.

U poslednjim trenuvima prvog poluvremena Partizan je povisio na 2:0. Sjajan šut iz slobodnog udarca uputio je Danilo Pantić, lopta je preko živog zida završila u gornji levi ugao gola „Čarapana“.

Čak ni poluvreme meča u Kruševcu nije bilo mirno. Isključen je trener Kruševljana Milorad Kosanović, koji je protestvovao zbog nekih sudijskih odluka.

I u drugom delu igre Partizan je bio daleko bolji rival, ali je nova drama nastupila u 64. minutu, kada je poništen pogodak Napretka, pa Kruševljani nisu mogli da obraduju svoje navijače.

Partizan je nastavio u svom ritmu i posle samo dva minuta od poništenog gola, postigao pogodak za 3:0. Strelac je bio Mark Valijente, koji je glavom savladao golmana Petrovića.

Nisu se zaustavljali crno-beli, a u listu strelaca upisao se i Rikardo Gomeš u 72. minutu i tako postavio konačnih 4:0.