Rutinska pobeda Zvezde, Mačva zaustavila Radnički

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Bačku u gostima sa 3:1 u meču 29. kola Superlige Srbije i tako su se dodatno učvrstili na čelnoj poziciji Superlige Srbije sa 81 bodom.

Crveno-beli su poveli golovima Pavkova i Savića u 7. i 11 minutu, smanjio je Radović u 15, a konačni rezultat postavio je Filip Stojković u 61. minutu.

Gosti su bili superiorni tokom celog meča, trijumf je mogao da bude i ubedljiviji, a činilo se da će i biti kada je Pavkova rano načeo mrežu domaćih. Simić je centrirao sa leve strane, Ben je glavom šutirao, ali Zogović odbija loptu, koja se potom ponovo odbija od Bena i konačno završava kod Pavkova koji ima lak posao – 1:0.

Igrači Bačke smatrali u da je Ben uštopovao loptu levom rukom, ali sudija Čolović nije delio njihovo mišljenje i Zvezda je došla do vođstva koje je duplirala samo četiri minuta kasnije – posle kornera sa leve strane, zatim i novog ubacivanja usledila je gužva u šesnaestercu u kojoj se najbolje snašao Vujadin Savić i zakucao loptu u mrežu.

Bačka nije igrala defanzivno kao većina timova protiv Zvezde i u 15. minutu je smanjila zaostatak preko Nikole Radovića, koji nije imao težak posao da zatrese mrežu posle asistencije Gavrića.

Propustila je Zvezda nekoliko dobrih prilika do poluvremena, u istom ritmu nastavila je i u drugom poluvremenu, a u 61. minutu gol je postigao Stojković iskosa sa desne strane na dodavanje Marka Marina koji je samo dva minuta pre toga ušao u igru.

Imali su gosti još nekoliko prilika do kraja, ali morali su da se zadovolje sa tri gola, dovoljnih za 26. ligašku pobedu ove sezone.

Mačva je odolela niškom Radničkom u Šapcu (0:0) i tako prekinula niz od 11 pobeda gostujućeg tima koji sada za vodećom Zvezdom zaostaje 9 bodova.

Ekipa Darka Tešovića je remijem sa Nišlijama i definitivno ostali bez šanse da se bore za mesto u plej-ofu.

Vojvodina je u direktnom duelu za mesto u plej-ofu u Surdulici savladala Radnik 1:0, a tri boda Lalama doneo je Tomislav Pajović autogolom u 9. minutu. Novosađani su sa 36 bodova osmi, sa bodom više od Spartaka i Radnika, koji se nadaju čudu u poslednjem kolu.

Mladost je u Lučanima pobedila Napredak 2:0 golovima Milana Bojovića u 34. i Vladimir Radivojevića u 77. minutu. Domaći su ranije obezbedili mesto u doigravanju za titulu, dok su Kruševljani sedmi sa 38 bodova.

U meču između Proletera i Dinama iz Vranja nije bilo golova.