Čuka u 90+1. "ukrala" bod na Čairu – Krunić isključen

FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog osvojili su bod na gostovanju Radničkom u Nišu u 33. kolu Superlige Srbije zahvaljujući pogotku Luke Stojanovića u 90+1. minutu - 2:2.

Bio je to jedan od poslednjh napada gostiju na Čairu, sudija Piper je dosudio indirektan udarac za Brđane na 15 metara od gola, što je iskoristio Stojanović i matirao Ristića za konačan rezultat.

Takva odluka glavnog arbitra izazvala je mnogo bure na terenu, pa su pre odlučujućeg pogotka isključeni pomoćnik u stručnom štabu Radničkog Vidak Bratić i trener Čukaričkog Simo Krunić.

Stojanović, koji je bio strelac i u pobedi nad Crvenom zvezdom u prošlom kolu (3:2), postigao je i prvi gol za Čuku, pošto je u 11. minutu iskoristio asistenciju Docića i dovela Beograđane do prednosti.

U nastavku su domaći, ipak, zaigrali bolje i preko Lazara Ranđelovića u 24. i Nermina Haskića u 62. minutu preokrenuli.

To ekipi Nenada Lalatovića, koji zbog bolesti nije prisustvovao utakmici, nije bilo dovoljno za pobedu, pa sad na drugom mestu ima 42 boda, tri manje od vodeće Zvezde i meč više. Čuka je peta sa 31.

Fudbaleri Mladosti pobedili su Vojvodinu na svom terenu sa 3:1, a najzaslužniji za to bio je dvostruki strelac Pejović.

Vezista domaćih je pogodio iz penala u 30. i 49. minutu, dok je u 57. Radivojević povisio na 3:0.

Konačan rezultat postavio je Matić iz penala u 76.

Lučani su trenutno treći na tabeli sa 32 boda, dok je Voša osma sa 20.

Napredak je kao domaćin savladao Proleter sa 2:0. Alivodić u 17. i Zukanović u 90. bili su strelci za Kruševljane, koji su ostali na šestom mestu na tabeli sa 27 poena. Proleter je sedmi sa 22 boda.

U okviru plej-auta, Zemun je ubedljivo pobedio Mačvu u Šapcu sa 5:1. Kukuličić je doveo goste u vođstvo u devetom minutu, da bi dva minuta kasnije igrač domaćih Ristivojević dobio crveni karton. Zemunci su to u nastavku iskoristili i postigli još četiri gola. Ilić u 26, Ristović u 56, Tomić u 66. i ponovo Kukuličić u 77. pogađali su mrežu Mačve, za koju je jedini gol dao Pejović u 40.

Zemun ostaje osmi na tabeli plej-auta sa 14 bodova, a Mačva je četvrta sa 20.

Bačka je na strani bila bolja od Spartaka 1:0, a jedini gol postigao je Žarković u 80. minutu.

Duel Radnika i Dinama iz Vranja završen je bez pobednika 1:1. Sve je počelo crvenim kartonom igrača gostiju Seka u 14. minutu. U 37. je Zlatanović promašio penala za Radnik, da bi u 45+2. Stojanović doveo Surduličane u vođstvo.

Na startu drugog dela, u 47. minutu, Matsukas je poravnao na 1:1, a taj rezultat ostao je do kraja, iako je Radnik od 50. minuta igrao sa desetoricom zbog isključenja Dordevića.

Isti ishod viđen je u duelu Voždovca i Rada. Zmajevi su poveli preko Mašovića u 43. minutu, dok je Bainović u 87. postavio konačan rezultat.