Ostojić: Mnogo je teško; Pavlović: Sudije uticale…

Getty Images/Srdjan Stevanovic

Štoper Partizana Bojan Ostojić istakao je posle poraza od Crvene zvezde (2:1) u 33. kolu Superlige da su crno-beli napravili greške koje sebi nisu smeli da dozvole, dok je njegov saigrač Strahinja Pavlović nezadovoljan sudijskim odlukama i dosuđenim žutim kartonima.

Čestitam Zvezdi na pobedi. Drugo poluvreme smo držali loptu u našim nogama, ali su nas uhvatili na spavanju u situacijama u kojima nismo smeli da primimo golove. Ali, nažalost smo primili i izgubili utakmicu„, istakao je Ostojić i dodao:

Mislim da smo dosta dobro ušli u drugo poluvreme, ali primili smo gol iz penala i iz neke kontre. Moramo da se dižemo iz svega ovoga. U teškoj situaciji smo, nikome nije lako od nas igrača. Moramo da se okrenemo ka Kupu i revanšu sa Radničkim iz Niša“.

Upitan kakav je osećaj zaigrati ponovo na derbiju, 35-godišnjak je rekao:

Nikakav je trenutno jer smo izgubili. Pet utakmica koje sam prethodno igrao protiv Zvezde nisam bio poražen. Tako da mi je ovo prvi poraz od kada sam u Partizanu. Ne prija mi nimalo, a pozicija na tabeli mi još teže pada. Verujem da se tako osećaju svi koji vole Partizan. Složićete se da nikada nismo bili u ovakvoj situaciji. Veoma nam je teško. Moramo svi da stanemo ispred ogledala, da prvo sami sebe iskritikujemo i da vidimo gde ne štima i da se okrenemo Kupu„.

Pavlović je isključen je pošto je dobio dva žuta kartona.

Nismo odigrali kako smo zamislili. Nije na meni da pričam, ali možda su neke sudijske odluke uticale na utakmicu. Kod penala nisam video šta se desilo, bio sam okrenut leđima. Što se tiče drugog žutog, stvarno mislim da nije trebalo da ga dobijem, nisam ga zaslužio“, istakao je Pavlović i dodao:

Okrećemo se novim utakmicama, moramo da se vratimo na pravi put. Pogled na tabelu nije prijatan, ali ćemo dati sve od sebe da se vratimo“.

Partizan sa 30 bodova zauzima peto mesto na tabeli, a u odnosu na prvoplasiranu Zvezdu ima 18 bodova zaostatka. Crno-bele revanš duel sa niškim Radničkim u Kupu očekuje 15. maja.