Zvezdina petarda u Novom Sadu

FK Crvena zvezda

Aktuelni šampion Crvena zvezda došla je na domak od odbrane titule, pošto je u meču 34. kola Superlige ubedljivo slavila u Novom Sadu protiv Vojvodine 5:0.

Crveno-beli su dominirali od početka do kraja i odigrali verovatno najbolju utakmicu u prolećnoj polusezoni. Seriju golova otvorio je u 23. minutu fenomenalnim golom iz voleja Milan Pavkov, posle asistencije Gorana Čaušića. Samo tri minuta kasnije na 2:0 povisio je Aleksa Vukanović posle dodavanja Filipa Stojkovića. Zatišje je bilo sve do 65. minuta, kada su akciju izvela dva Zvezdina najbolja igrača Marko Marin, koji je asistirao Benu. Reprezentativac Komorskih Ostrva ušao je samo pet minuta ranije. U 72. minutu Pavkova je zamenio Joveljić, koji je postigao dva naredna gola. U 78. minutu i u drugom minutu nadoknade iz penala za konačnih 5:0. Zvezda ima šest bodova više od Radničkog i pobedom u narednom kolu protiv lučanske Mladosti na svom terenu ima šansu da osigura odbranu titule.

Odigrana su i tri meča u plej-autu. Rad je u izuzetno bitnom okršaju za opstanak minimalnim rezultatom savladao Dinamo iz Vranja, a strelac je bio Vladimir Volkov u devetom minutu. Sjajnu partiju, novu u nizu prikazao je Zemun, koji je savladao Bačku izuzetno ubedljivo 7:0 uz het trik Mrkaića. U poslednje dve utakmice Zemun je postigao čak 12 golova, što mu je pomoglo da se odlepi od Dinama na tri boda i priđe Radu i Bački, koja je prva iznad crte na samo bod. U preostalom meču, bez nekog naročitog značaja Radnik je savldao Voždovac 4:2 i praktično izborio opstanak.