Rad korača ka opstanku, Dinamo derbi začelja

Srbija - Super liga 5. maj 201918:35 > 18:36
FK Rad

Fudbaleri Rada pobedili su Bačku na gostovanju u 35. kolu Superlige Srbije sa 2:1 i time napravili veliki korak ka opstanku u eliti.

Građevinari dva kola do kraja plej-auta zauzimaju peto mesto sa četiri boda više od ekipa iz zone ispadanja Dinama i Zemuna, a tri od Bačke, koja je na poziciji koja vodi u baraž.

Tim sa Banjice je poveo u 44. minutu golom Trifunovića, ali je Radinović u 70. poravnao iz penala. Veliki trijumf Radu doneo je Smiljanić samo minut kasnije.

Dinamo je u derbiju začelja pobedio Zemun na svom terenu 1:0 i poslao ga na poslednje mesto. Oba tima sad imaju po 17 bodova i do kraja ih očekuje velika borba za opstanak.

Jedini pogodak u Vranju dao je Dimitrov u 45. minutu, a domaći su u 90. minutu ostali sa desetoricom posle isključenja Stevanovića.

Utakmica Voždovca i Mačve završena je 1:1. Arasić je doveo Zmajeve u vođstvo u 22. minutu, a Gigić je u 43. iz penala postavio konačan rezultat.

Bez pobednika završen je i duel Spartaka i Radnika – 3:3.