Zvezda slavila, kapiteni se oprostili, Rad opstao

Srbija - Super liga 19. maj 201920:47 > 20:51
Printscreen

Sezona u Superligi Srbije je završena. Crvena zvezda proslavila je titulu, plasman ukvalifikacije za Ligu Evrope potvrdili su Radnički i Partizan, a opstanak u ligi izborili su fudbaleri Rada. Dinamo iz Vranja doigravaće za ostanak u eliti.

Deo Superlige u doigravanju za šampiona nije pred poslednje kolo ostavio bilo kakve nedoumice, a nije doneo ni iznenađenja.

Povezano

Crvena zvezda 30. titulu šampiona proslavila je pred svojim navijačima pobedom protiv Napretka 3:0. Golove za 33. pobedu u sezoni postigli su Dejan Joveljić i Marko Jevtović. U strelce se za konačnih 3:0 u 89. minutu upisao Ebisilio.

Zbog izuzetno jake kiše koja je u Beogradu padala meč je na stadionu Rajko Mitić prekinut u 70. minutu, ali na nekih 15 minuta pa je taj duel završen nešto kasnije u odnosu na ostale.

Slavio je i Partizan, istovetnim rezultatom, protiv Proletera. Danilo Pantić i Gomeš bili su strelci za crno – bele.

Večiti rivali u nedelju su uz sezonu 2018/19. ispratili i svoje dugogodišnje kapitene Sašu Ilića i Nenada Milijaša.

U doigravanju za šampiona u poslednjem kolu videli smo i dva remija. Čukarički i Vojvodina odigrali su 1:1, a Radnički i Mladost 2:2.

Zanimljivo je bilo u doigravanju za opstanak. O ostanku ili ispadanju direktno su odlučivali Rad i Zemun. Zemun je na poluvreme otišao sa 1:0 nakon gola Vučića sa bele tačke i tim rezultatom miljenici Taurunum bojsa ostajali su u Superligi. Ipak, da ne bude tako pobrinuo se Trifunović koji je pogodio za 1:1 u 62. minutu i opstanak Građevinara u eliti.

Dinamo je slavio na gostovanju Bačkoj i golom Dimitrova obezbedio sebi još jednu šansu za opstanak. Dinamo će razigravati sa pobednikom plej ofa iz Prve lige.

Pobedama su ovu sezonu završili Radnik koji je sa 3:0 nadigrao Mačvu i Spartak koji je u Subotici bio bolji od Voždovca 2:1. I duel u Subotici obeležio je kraj jedne velike karijere. Legendarni kapiten Plavih golubova Vladimir Torbica odigrao je svoj poslednji meč i okačio kopačke o klin.