TSC tri od tri, Partizan ubedljiv, Tedić za Čuku

Srbija - Super liga 4. avg. 201921:52 > 21:59
Marko Milovančević

U nedelju su u okviru trećeg kola Superlige Srbije odigrana tri meča, a pobede su upislai Partizan, Čukarički i TSC Bačka Topola.

Partizan je na svom terenu, ali pred praznim tribinama bio siguran protiv Mačve u slavio 4:0 u svom tek drugom meču u sezoni.

Poveli su crno-beli u 19. minutu, kada je nakon prodora po desnom boku, novajlija Aleksandar Lutovac uputio centaršut, a Filip Stevanović glavom smestio loptu u mrežu.

Drugi gol je bio skoro preslikan kao prvi, samo što je ovoga puta Slobodan Urošević poslao pas sa leve strane, a Ognjen Ožegović je takođe glavom duplirao prednost beogradskog kluba. Na startu drugog poluvremena, Ožegović je istrčao sam pred golmana Mačve iskosa i poslao povratni pas Sejdubi Sumi, kome nije bilo teško sa se upiše u strelce.

U sudisjkoj nadoknadi, konačan rezultat postavio je bivši napadač Rome, Umar Sadik, koji je tako postigao prvi gol u dresu Partizana. Crno-beli u dobrom raspoloženju i sa maksimalnim učinkom u novoj sezoni dočekuju tursku Malatiju u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

I Čukarički je igrao tek drugi ligaški meč sezone i na svom stadionu je golom mladog Slobodana Tedića savladao Radnik za drugu pobedu.

Treće kolo i treća pobeda za novajlije iz Bačke Topole. TSC je sa igračem manje slavio na gostovanju Spartaku Ždrepčeva krv 2:1.

Poveo je TSC sa penala u trećem minutu kada je siguran izvođač jedanaesterca bio Nenad Lukić.

U 41. minutu Nemanja Obradović je stao ispred golmana TSC da izvede penal i zaustavljen je, ali je uspeo da dobro odreaguje na odbijenu loptu i donese Subotičanima izjednačenje.

Gostima to u tim minutima nije bio jedini problem. U trećem minutu nadoknade u prvom poluvremenu drugi žuti karton dobio je Boris Varga.

Ipak su gosti došli do pobede. U 74. minutu Dejan Milićević doneo je pobedu svom timu koji je sada izjednačen sa Vojvodinom sa devet bodova.