Garsija i Boaći za trijumf pred Totenhem

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Proleter u Novom Sadu u 15. kolu Superlige Srbije rezultatom 2:0. Time je trener Vladan Milojević upisao jubilarnu 100. pobedu na klupi crveno-belih.

Srpski šampion je do sedmog uzastopnog trijumfa u domaćem takmičenju stigao tek u drugom poluvremenu. Strelci su bili jedinog  Mateo Garsija u 59. i rezervista Ričmond Boaći u 82. minutu

Kod pogotka Argentinca, veliki posao je odradio Veljko Simić, koji je probio po levoj strani i poslao loptu na peterac do Garsije, a golu Boaćija prethodila je gotovo identična akcija, s tim što je u ovoj situaciji asistent bio Milan Jevtović.

Trener Vladan Milojević na teren je poslao izmenjen tim, zbog duela sa Totenhemom u Ligi šampiona u sredu i u takvom sastavu crveno-beli su imali velikih problema da probiju organizovanu odbranu domaćina.

U prvom poluvremenu je najbolje dve prilike imao Milan Pavkov, ali je u obe situacije bio dekoncentrisan. U prvoj je sa peterca poslao loptu pored gola, a u drugoj je golman Petrić zaustavio njegov udarac.

Zvezda je i u nastavku kontrolisala ritam, a Proleter je zaigrao konkretnije tek posle primljenog gola. Odličnu šansu u 71. minutu propustio je Andrejević, koji je posle kornera glavom šutirao malo pored stative.

Posle pogotka Boaćija, crveno-beli su na rutinski način priveli posao kraju i napravili dobru uvertiru pred duel sa Totenhemom.

Ekipa Vladana Milojevića posle 15. kola zauzima prvo mesto sa 39 bodova, sedam više od drugoplasiranog Čukaričkog.