Kiks Stojkovića, Sadik ublažio poraz Partizana

Posle remija 1:1 i penal pobede u prvom meču sa Lokomotivom iz Moskve od 4:2, fudbaleri Partizana poraženi su na turniru u Dohi od ekipe Rostova sa 3:1.

Prvu lepu akciju na meču napravili su fudbaleri Partizana. Igrao se 14. minutu kad je Suma petom dodao loptu do Bojana Matića, zimskog pojačanja crno-beli iz novosadske Vojvodine. On je iz prve prosledio loptu do Asana, koji je pokušao da centrira sa leve strane, ali je lopta odbijena u aut.

Povezano

Vođstvo ruskom predstavniku doneo je Pavel Mamaev u 30. minutu. Njegovom pogotku prethodila je greška golmana Vladimira Stojkovića posle centaršuta.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a nakon 12 minuta igre u nastavku Aleksandar Dolgov povisio je na 2:0 za Rostov. Pitanje pobednika odlučeno je u 73. minutu kad je treći pogodak za ekipu trenera Valerija Karpina postigao Eldor Šomurodov.

Puleni trenera Sava Miloševića tek u poslednjih 15 minuta uspeli su da stvore nekoliko šansi pred golom protivnika.

Novajlija u napadu Bojan Matić na terenu je ostao do 60. minuta kad ga je zamenio Umar Sadik. Upravo je Nigerijac ublažio poraz Partizana pogotkom sa bele tačke u 87. minutu pošto je prethodno bio oboren u šesnaestercu protivnika.

Crno-beli su igrali u sastavu: Stojković (Popović), S. Pavlović (Zdjelar), Vujačić, Miletić (Cucin), Brežančić, Šćekić, Natko (Smiljanić), Suma (L.Pavlović), Asano, Marković (Lakčević), Matić (Sadik).

Partizan nakon dva odigrana kola ostaje na dva osvojena boda dok je Rostov osvojio svoje prve bodove. U poslednjem kolu fudbaleri aktuelnog osvajača Kupa Srbije u subotu igraju protiv moskovskog Spartaka. Taj meč ćete takođe moći da gledate u direktnom prenosu na kanalima Sport kluba.