Crveni Miloševiću i Nathu, loš sudija, poraz Partizana

Srbija - Super liga 8. feb 202013:48 > 13:49
FK Partizan

Fudbaleri Partizana izgubili su od Spartaka iz Moskove u poslednjem kolu prijateljskog "Premijer kupa" u Dohi rezultatom 3:2.

Tim Sava Miloševića je prethodno pobedio Lokomotivu posle penala 4:2 (1:1) i izgubio od Rostova sa 3:1.

Veliki udeo u porazu Partizana imao je sudija, koji je sa nekoliko loših odluka koštao crno-bele boljeg rezultata. U 42. minutu, pri vođstvu Partizana 2:1, start nad Sadikom nije okarakterisan kao faul, usledili su burni protesti Miloševića i Bibrasa Natha, koji su potom dobili crvene kartone.

To nije bio kraj lošim odlukama, u 70. minutu Ponse je realizovao jedanaesterac nakon što je Airton natrčao na Šćekića – nije tu bilo mnogo osnova za penal, ali dosuđen je.

Prethodno je u ranoj fazi meča, već u sedmom minutu, ruski tim poveo preko Zobrina, ali je u 16- minutu izjednačio Strahinja Pavlović udarcem glavom sa pet metara.

Partizan je bio zatim bio mnogo bolji i to je materijalizovao preko Sejdube Sume – asistirao je Sadik, a Suma je posle lepe finte doneo preokret.

Na poluvremenu je Milošević izveo skoro sve glavne igrače i to je, uz igrača manje, uticalo na to da ruski tim dođe do izjenačenja – strelac je u 47. minutu bio Sobolev.

Matić je u nastavku meča pogodio stativu, a na već opisani način Spartak je došao do vođstva iz penala, da bi do kraja Sobolev propustio još jednu veliku priliku.

Partizan prolećni deo Superlige započinje 16. februara duelom sa Radnikom kod kuće, a crno-beli su trenutno drugi na tabeli sa 44 boda, 11 manje od vodeće Crvene zvezde.

Partizan:88 Stojković (G)(K), 23 Ostojić, 3 S.Pavlović, 73 Miletić, 72 Urošević, 6 Natko, 16 Zdjelar, 7 Tošić, 20 Suma, 11 Asano, 9 Sadik

Izmene: 85 N:Stevanović (G), 41 Popović (G), 5 Vujačić, 31 Brežančić, 19 Šćekić, 99 Smiljanić, 10 L.Pavlović, 80 F.Stevanović, 50 Marković, 27 Lakčević, 91 Matić