Derbi za nulu: Večiti podelili bodove

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su u 162. večitom derbiju, u okviru 24. kola Superlige Srbije, rezultatom 0:0.

Utakmica na stadionu Rajko Mitić nije donela previše kvalitetnog i konkretnog fudbala.

Najveći deo vremena igralo se na sredini terena, ni jedna ni druga ekipa nisu uspevale da uspostave pravi ritam, usled velikog broja prekida, pa se može reći da je konačan ishod očekivan.

Tek po nekoliko polušansi viđeno je na obe strane, s tim što je Zvezda bila nešto konkretnija.

Za crveno-bele njih su propuštali Željko Gavrić u prvom, te Aleksa Vukanović i Mirko Ivanić u drugom poluvremenu, dok su crno-beli najozbiljnije zapretili samo posle udarca Bibrasa Natha sa ivice šesnaesterca u nastavku.

Podatak da su dva tima zbirno uputila tri udarca u okvir gola protivnika, ipak, dovoljno govori o dešavanjima na terenu najvećeg srpskog stadiona.

I dok igrači nisu bili na visokom nivou, navijači dva kluba su imali svoje pirotehničke momente. Očekivano.

Početkom drugog poluvremena utakmica je prekinuta u dva navrata zbog bakljada na južnoj i severnoj tribini, što je dodatno doprinelo opadanju i onako slabog tempa.

Ishodom mogu biti zadovoljniji crveno-beli. Srpski šampion, posle ovog meča, ostaje lider prvenstva sa 11 poena prednosti u odnosu na najvećeg rivala i zaista je neophodno pravo čudo kako ne bi uspeo da odbrani titulu.

Ekipa Dejana Stankovića u sledećoj rundi gostuje Mačvi u Šapcu, dok sastav Sava Miloševića čeka niški Radnički.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo uz naš sajt.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Petrović, Jovančić – Ben, Nikolić, Gavrić– Boaći

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Marković, Suma, Asano – Sadik

I ovaj večiti derbi imao je svoju „uvertiru“ na tribinama. Na nešo manje od pola sata do početka došlo je do sukoba gostujućih pristalica na južnoj tribini.

Navijači Zvezde na severnoj tribini istakli su veliki transparent.

Meč na stadionu Rajko Mitić je počeo!

U nešto sporijem ritmu igralo se u uvodnim minutama, a nešto ratoborniji stav pokazali su Miloš Degenek i Umar Sadik, koji su ušli u sukob posle duela na sredini terena.

Na tribinama gde se nalaze najvatrenije pristalice vlada dobra atmosfera od početka utakmice.

U prvih 10 minuta zabeležen je samo jedan korner Crvene zvezde. Usled velikog broja faulova na sredini terena, malo je bilo efektivne igre i oba tima se muče da pronađu adekvatan ritam.

Prvi udarac na meču za crveno-bele uputio je Željko Gavrić u 15. minutu, ali je Vladimir Stojković bio dobro postavljen.

Zapretio je i Njegoš Petrović u 21. minutu neugovnim šutem sa distance, međutim, Stojković je krajnjim naporem izbacio loptu u korner. Bila je to ubedljivo najozbiljnija šansa na utakmici.

Nove čarke na terenu, ovoga puta u klinču su bili Sejduba Suma i Njegoš Petrović.

Mogao je Partizan vrlo lako do pogotka u 26. minutu. Nemanja Milunović je pogrešio na sredini terena, u kontri su bili Sadik i Suma, ali je Rodić bio brži od veziste iz Gvineje i zagradio loptu u poslednjem trenutku.

Napadač Crvene zvezde Ričmond Boaći doživeo je povredu u 32. minutu zbog koje je morao da napusti teren. Umesto njega, u igru je ušao Aleksa Vukanović.

Bolja igra domaćih u finišu poluvremena mogla je da bude krunisana pogotkom Željka Gavrića. Posle odličnog napada po levoj strani, i izblokiranog udarca Bena, mladi napadač je na 10 metara natrčao na loptu, ali ju je poslao pored stative.

Bila je to ujedno i poslednja zanimljiva situacija u prvom delu.

Crvena zvezda – Partizan 0:0 (poluvreme)

Maja Todić

Na startu drugog poluvremena i Savo Milošević je napravio promenu. Umesto Lazara Markovića na terenu je Filip Stevanović.

Najbolju šansu na meču imao je Sadik u 50. minutu. Petrović je  „prodao“ loptu u opasnoj zoni, Sadik sa dvadesetak metara iz prve šutirao pored istrčalog Borjana, ali je njegov udarac završio malo pored stative.

Utakmica je na kratko prekinuta u 52. minutu zbog velike bakljade ja južnoj tribini.

Mogla je i Zvezda do vođstva u 59. minutu. Posle kornera Bena, Degenek je vratio loptu u petarac, ali je Vukanović izuzetno loše reagovao i praktično promašio „nemoguće“.

Znatno konkretnija igra dva tima viđena je u drugom poluvremenu. Nekoliko trenutaka posle šanse Vukanovića, uzvratio je Natho na drugoj strani, međutim, njegov šut sa ivice šesnaesterca otišao je pored stative.

Vrlo brzo je usledio novi prekid. Ovoga puta zbog bakljade na Severu.

Posle Boaćija, još jedan fudbaler domaćih mora da izađe zbog povrede. U pitanju je Milan Rodić, koji je u u 73. minutu ostao da leži na travi. Umesto njega, ušao je Radovan Pankov.

Kako se meč bližio kraju, tako je i tempo bio sve sporiji. Ni jedni ni drugi nisu uspevali da povežu igru i stvore konkretniju priliku.

U nadoknadi vremena je Mirko Ivanić mogao da donese Zvezdi tri boda, prevario je istrčalog Stojkovića u uglu šesnaesterca, ali je iz te pozicije pogodio spoljni deo mreže.

Crvena zvezda – Partizan 0:0 (kraj)