Partizan za tri minuta oborio Zmajeve sa Krova

Srbija - Super liga 14. mar. 202017:19 > 17:20
FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Voždovac na strani u 26. kolu Superlige Srbije rezultatom 2:1.

Crno-beli su do trijumfa na Krovu, pred praznim tribinama, stigli u drugom poluvremenu u razmaku od svega tri minuta.

Najpre je Aleksandar Šćekić u 62. iskoristio odbitak, posle centaršuta, i glavom smestio loptu u mrežu, da bi u 65. Bojan Matić duplirao prednost.

Time je stameni napadač, ispostavilo se, doneo tri boda Partizanu, pošto su Zmajevi uspeli samo da smanje zaostatak u nastavku.

Učinio je to Miloš Stojčev fantastičnim pogotkom u 69. minutu.

Klub iz Humske je zasluženo upisao prvu pobedu nad Voždovcem, posle dva uzastopna poraza.

Imala je ekipa Sava Miloševića inicijativu u većem delu meča, ali su dekoncentracija u finišu i dobre intervencije golmana Ilića bile razlog što Partizan nije ranije došao do pogotka.

Domaći, koje je sa klupe predvodio dosadašnji generalni menadžer Jovan Damnjanović, uspevali su da odole kvalitetnijem protivniku u prvih sat vremena.

Ipak, scenu su potom stupili Šćekić i Matić i rešili duel.

Partizan ostaje drugi na tabeli sa 58 bodova, 11 manje od vodeće Crvene zvezde. Voždovac, posle šestog uzastopnog poraza, zauzima osmo mesto sa 35.