Partizan ubedljiv, četiri gola u mreži Mladosti

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbal se vratio u Humsku, a Partizan je u prvoj od četiri preostale utakmice slavio protiv Mladosti iz Lučana 4:1.

Fudbaleri Partizana slavili su na svom terenu protiv Mladosti iz Lučana i pobedu upisali rezultatom 4:1.

Početak meča kasnio je desetak minuta zbog transparenta istaknutog na južnoj tribini.

Partizan je poveo već u 12. minutu. Takuma Asano sjajno je ubacio loptu u prostor, zatim je prebacio još bolje na drugu stativu gde je Umar Sadik zakasnio, ali je Lazar Marković bio spreman i poslao je loptu u mrežu za vođstvo svog tima.

Nakon još jedne neiskorišćene prilike Sadika, Partizan već u 19. minutu stiže do drugog gola.

Sjajno je Bibras Natho pronašao Asana koji je predriblao golmana Mladosti i nakon toga postigao gol za 2:0.

Odgovor su gosti iz Lučana dali već samo četiri munuta kasnije. Korner je izveo Selenić, a iskusni Obiora Odita bio je brži od Slobodana Uroševića i lako je udarcem glavom matirao Stojkovića. Oditi je ovo prvi gol u sezoni.

U nastavku je tempo igre malo pao, ali su gosti imali sjajnu priliku u 39. minutu. Nakon dodavanja Odite priliku za izjednačenje ne koristi Nenad Perović.

Stojković je bio na mukama i u 43. minutu, ali je uspeo da zaustavi odličan šut Nikole Radojevića i sačuva svojoj ekipi prednost pred odlazak na odmor.

U slabijem tempu je počelo drugo poluvreme, Partizan je napadao, a prilikom jednog prodora domaćih Milošević je faulirao Sadika, a sudija je pokazao na belu tačku. Upravo je Sadik u 63. minutu bio precizan izvođač penala za 3:1 za ekipu Sava Miloševića.

Za konačnih 4:1 mrežu je u 70. minutu zatresao mladi Filip Stevanović koji je u igru ušao u drugom poluvremenui. Odlično je Stevanović prevario odbranu gostiju i šutirao sa ivice kaznenog prostora za 4:1.

Partizan sada na drugom mestu na tabeli ima 61 bod, pet više od Vojvodine. Mladost je osma sa 37.

U narednom kolu crno-beli gostuju Spartaku, a u Lučane će doći Mačva.