Spektakularni Tedić odveo Čuku u polufinale Kupa

FK Čukarički

Slobodan Tedić danas je heroj Čukaričkog. Mladi fudbaler het-trikom je doneo svom timu potpuni preokret i plasman u polufinale Kupa Srbije.

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pobedom protiv Radničkog na svom terenu rezultatom 3:2. Heroj Brđana je Slobodan Tedić koji je postigao het-trik i odveo svoj tim do pobede nakon dva gola zaostatka.

Nišlije su u 24. minutu susreta imale 2:0. Dva gola u razmaku od samo deset minuta postigao je Nikola Čumić.

Stefan Mihajlović je imao priliku sredinom prvog poluvremena da praktično reši ovaj meč i donese Radničkom 3:0, ali je bio neprecizan.

U samom finišu prvog poluvremena Čukarički je nadoknadio jedan gol. Todorovski je u 44. minutu srušio Birmančevića u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku. Precizan je sa bele tačke bio Tedić.

Igrao se 54. minut kada je priliku da Radnički vrati na dva gola prednosti propustio Stefan Mihajlović koji je bio neprecizan sa 11 metara. Mihajlović je slabo šutirao i Petrović je odbranio penal u 55. minutu, pa je Čuka ostala u igri.

Golman Radničkog Ristić bio je sjajan na svom golu, odbranio je nekoliko odličnih šuteva pa su gosti su čuvali prednost sve do 82. minuta kada se ponovo u strelce upisuje Tedić za 2:2.

Tek što je počela nadoknada, Tedić mrežu trese još jednom i šalje Čukarički u polufinale Kupa.

U polufinale je plasman u utorak obezbedila Crvena zvezda koja je bila bolja od Inđije, a svoje mečeve u sredu igraju Radnik i Partizan i Vojvodina i Mladost.