Malo dva gola Stevanovića, Partizan "pao" u Subotici

FK Partizan

U okviru 28. kola Superlige Srbije fudbaleri Spartaka savladali su Partizan u Subotici 3:2.

Spartak je u subotu savladao Partizan 3:2 u meču 28. kola Superlige Srbije.

Partizan je krenuo silovito i prvu šansu imao u prvom minutu meča, ali i Spartak je jasno stavio do znanja da se neće braniti na svom stadionu.

Gosti su ipak prvi stigli do gola. Igrao se 12. minut kada je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara Filip Stevanović smestio loptu u mrežu.

U prilično dobrom tempu igralo se u nastavku pa smo novi gol videli nakon pola sata igre. Pogotkom Nikolića Spartak dolazi do izjednačenja.

Da tim Sava Miloševića na odmor ipak ode sa prednošću pobrinuo se mladi Stevanović novim golom nakon duplog pasa sa Sadikom.

Na početku drugog poluvremena prvu priliku imao je Spartak. Ako je bio neprecizan u 53. minutu, pet minuta kasnije Nikolić pogađa i donosi novo izjednačenje na meču.

Nakon dva promašaja gostiju, Spartak dolazi do preokteta u 69. minutu. Stefan Denković bio je egzekutor.

Partizan je nastavio sa napdima, ali realizacija je izostala. Ni Spartak nije ostajao dužan kada su napadi u pitanju pa je imao dobru priliku i za ubedljiviju pobedu, ali do kraja meča se rezultat nije menjao.

Partizan svejedno ostaje na drugom mestu na tabeli sa 61 bodom i sprema se za derbi u polufinalu Kupa u sredu, a Spartak je sada osmi sa 40. bodova.