Partizan ponovo bolji od Zvezde, junak Natho

Srbija - Super liga 10. jun 202018:44 > 21:53
REUTERS/Marko Djurica

Protivnik Vojvodini u finalu Kupa Srbije biće Partizan, koji je protiv večitog rivala Crvene zvezda slavio 1:0 golom Birbasa Natha.

Crno-beli su potpuno zasluženo izborili plasman u novo, šesto vezano finale Kupa. Osim poslednjih pet mintua prvog i uvodnih pet minuta drugog poluvremena, Partizan je bio bolji i opasniji rival. Odlučujući momenat dogodio se u 58. minutu kada je Natho iskoristio sjajnu akciju Sadika i asistenciju da iz izuzetno izgledne pozicije matira Borjana. Do kraja umešno je domaćin čuvao vođstvo i zabeležio treću uzastopnu pobedu protiv najvećeg rivala u kup takmičenjima.

Crvena zvezda je ponovo bila bleda, a jedini put kada je igrala na nivou tima koji je promovisan u šampiona bio je finiš prvog poluvremena. Tada je imala i najbolje šanse, stativu Bena, posle koje je Vukanović postigao pogodak, ali opravdano poništen zbog ofsajda. Tom slobodnom udarcu Bena prethodio je prekršaj Stojkovića van šesnaesterca nad Aleksom Vukanovićem, ali iako je napadač Zvezde bio u odličnoj poziciji, sudija Novak Simović, koji je dopustio nešto grublju igru, odlučio se da da samo žuti karton, iako su crveno-beli tražili i crveni jer je golman Partizana zaustavio Vukanovića u izglednoj poziciji.

Partizan će u finalu igrati protiv Vojvodine koja je izbacila Čukarički. Meč je na programu 24. juna, a poslednji put dva tima sastala su se u finalu 2011. kada je Vojvodina napustila teren pre kraja meča, a Partizanu pripao trofej.

Maja Todić

Partizan (4-2-3-1): Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Stevanović, Natho, Asano – Sadik.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Jovančić, Petrović – Ben, Ivanić, Vukanović – Boaći.

Tok meča

2′ Prvu šansu imao je Partizan, ali je udarac Lazara Markovića iskosa sa desne strane blokiran

3′ Uzvratila je i Zvezda, ali posle centaršuta Ivanića lopta ni do koga nije došla u šesnaestercu od Zvezdinih igrača i nije bilo opasnosti po domaće.

6′ Nova šansa za Partizan. Sadik je primio loptu na 20-ak metara od Zvezdinog gola, šutirao je, ali preko gola.

9′ Prvi žuti karton na utakmici, dobija Milan Rodić zbog faula na Umaru Sadiku

19′ Posle agresivne igre u prvih 10 minuta malo je tempo  pao, ali usledile su dve velike prilike za Partizan. Prvo je Lazar Marković isprovocirao lošu reakciju kod raščišćavanja Borjana i Gobeljića, a zatim je Sadik sam sebi napravio poziciju za šut. Odbranio je Borjan i izbacio u korner. Iz udarca sa ugla Natho je direktno pokušao da savlada Borjana, ali je Zvezdin kapiten ipak bio oprezan.

Maja Todić

28′ Najzad i Crvena zvezda preti. Prvi put ove sezone u Humskoj crveno-beli uputili su šut u okvir gola. Posle prekida i centaršuta Ivanića najviši u skoku bio je Miloš Degenek, ali je šutirao slabo pravo u Stojkovića. Već u narednoj akciji australijski reprezentativac dobio je žuti karton zbog faula na polovini protivnika.

30′ Prvi žuti karton i za Partizan. Šćekić je zakasnio sa startom i pokupio Jovančića, potpuno zasluženo dobio javnu opomenu.

32′ Prekid zbog pirotehnike na južnoj tribini

Maja Todić

37′ Uzavrele strasti i na terenu. Gobeljić je odgurnuo Zdjelara u pokušaju da izvede aut i začas se stvorila gužva kod klupe Crvene zvezde. Ipak, brzo se raščistila a oba igrača dobila su po žuti karton.

39′ Obećavajuća kontra Crvene zvezde tri na dva, ali je Boaći uputio jako loš i neprecizan pas ka Benu, tako da je propala velika šansa za crveno-bele.

40′ Usledila je nova prilika za Partizan. Asano je iskosa sa leve strane šutirao, ali Borjan je bio na mestu. Na kratko je ispustio loptu, ali ipak je došao do nje pre Sadika.

44′ Najveća šansa za Zvezdu. Aleksa Vukanović odlično se izborio za brisan prostor, ali ga je prekršajem na 17 metara od gola zaustavio Vladimir Stojković. Golman Partizana odlično je prošao jer je dobio samo žuti karton, pošto je sudija Novak Simović smatrao da nije bila stopostotna šansa.

45′ Usledio je slobodan udarac, koji je sjajno izveo Ben, pogodio stativu, a na loptu je natrčao Vukanović i zatresao praznu mrežu. Ali gol je opravdano poništen jer se Vukanović nalazio u ofsajdu u trenutku šuta reprezentativca Komorskih Ostrva.

45+’ Crvena zvezda definitivno opasnija u finišu. Ričmond Boaći sjajno je šutirao sa 20-ak metara, ali je i Vladimir Stojković efektno intervenisao.

Poluvreme. Partizan je dominirao u posedu i imao više minuta bolje igre, ali mnogo bolje šanse je stvorila Crvena zvezda u finišu prvog dela. Ben je pogodio stativu, posle čega je postigao gol Vukanović, opravdano poništen, a i Boaći je imao ozbiljnu šansu. Sporna situacija dogodila se u 44. minutu, kada je Stojković napravio prekršaj van šesnaesterca nad Aleksom Vukanovićem, koji je imao odličnu poziciju. Simović mu je dao samo žuti karton, iako su crveno-beli smatrali da je golman Partizana trebalo da dobije crveni.

46′ Samo se čekalo kada će Delije da odgovore na pirotehnički izazov Grobara. To su uradili na početku drugog poluvremena, ali nije bilo prekida pošto je vetar naneo dim od terena.

48′ Prvu šansu u drugom delu imala je Zvezda, Ivanić je izašao jedan na jedan pred Stojkovića, ali je šutirao pored gola.

50′ Bolji početak drugog nego prvog poluvremena za gost. Ben je imao novu priliku, ali šutira preko gola.

52′ Šansa za Partizan. Agilniji u drugom poluvremenu Miletić uspeo je da nekako doda loptu Sadiku, koji je bio malo iskosa, ali je uspeo da šutira. Međutim, Borjan brani.

54′ Ponovo Partizan preti. Asano ovog puta, ali opet Zvezdin kapiten siguran

58′GOOOLLLL!!!! Partizan vodi. Velika greška Zvezdinih igrača posle ispucavanja Borjana. Lopta je prepuštena Lazaru Markoviću, koji sjajno upošljava Sadika. Nigerijac „lomi“ Degeneka, asistira Nathu, koji uspeva da iskoristi povoljnu situaciju i daje gol za Partizan. 1:0

61′ Zvezda pokušava odmah da se rezultatski vrati, ali Stojković odlično interveniše posle udarca Vukanovića.

65′ Prve izmene za Zvezdu. Izlaze Jovančić i Boaći, a u igru ulaze Gavrić i Tomane.

66′ Novi opasan napad Partizana, ali Sadikov šut sa distance krajnjim naporom izbija Borjan u kroner.

67′ Žuti karton za Asana. Ulazi Sejduba Suma umesto strelca jedinog gola Natha.

71′ Umesto Lazara Markovića u igru ulazi Filip Stevanović.

73′ Nova odlična prilika za Partizan. Suma se okretom izborio za šut sa nekih 11 metara, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

76′ Umesto Mirka Ivanića ulazi 17-godišnji Andrija Radulović

78′ Posje duela sa Milunovićem Vladimir Stojković se povredio i umesto njega ulazi golman Nemanja Stevanović.

83′ Jovičić posle dugo vremena na terenu, ulazi umesto Njegoša Petrovića

85′ Žuti karton i za Sumu

86′ Pokušaj sa distance Radulovića, ali neprecizno

88′ Ben dobija žuti karton

90′ Nadoknada utakmice devet minuta