Voždovac tri u nizu, Javor 14 mečeva bez pobede

FK Voždovac

Fudbaleri Proletera i Javora odigrali su nerešeno 2:2, dok je Voždovac nastavio sa dobrim izdanjima i u 29. kolu Superlige Srbije.

Ekipa iz Novog Sada je upisala drugi remi u poslednja tri meča, uz jedan poraz, dok su Ivanjičani bez trijumfa već 14 utakmica i rekorderi susa deset nerešenih ishoda.

Pavišić je u 17. minutu doneo prednost ekipi iz Ivanjice, ali je Joković neposredno pre odlaska na odmor izjednačio.

Javor je drugi put do vođstva došao u 56. minutu preko Petrovića, međutim, ni u Novom Sadu nisu uspeli da prekinu niz bez pobede jer je Mirosavljev u 70. minutu postavio konačnih 2:2.

Proleter je deseti sa 30 bodova, dok Javor na 13. poziciji ima pet manje.

Voždovac je u lokalnom derbiju savladao Rad na Banjici sa 2:0. Građevinari su u 50. minutu ostali sa igračem manje jer je Trifunović dobio dva žuta kartona, a gosti su sjajno iskoristili brojčanu prednost.

Hajdin je u 56. minutu doneo prednost Zmajevima, a konačnih 2:0 postavio je Stoisavljević u 79. minutu.

Voždovgac je zabeležio treći uzastopni trijumfa i sa 44 boda trenutno je sedmi, dok je Rad upisao sedmi poraz u nizu i pretposlednji je sa 15 bodova.

Iz elitne lige ove sezone neće biti ispadanja, a Superliga će sledeće biti proširena na 20 klubova.