TSC jak i sa igračem manje, het-trik Tufegdžića

Foto Sport Klub

Fudbaleri TSC pobedili su u drugom kolu Superlige Srbije ekipu Rada na Banjici 3:1 iako su od 21. minuta imali igrača manje na terenu, dok je Spartak istim rezultatom slavio u Bačkoj Palanci zahvaljujući trostrukom strelcu Lazaru Tufegdžiću. Dva preokreta u Surdulici.

Ekipa iz Bačke Topole je posle remija sa Vojvodinom (2:2) u derbiju prvog kola Superlige, u drugom kolu zabeležila pobedu na gostovanju Radu u Beogradu 3:1.

TSC je poveo na samom startu utakmice. Boris Varga je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac, šut Vladimira Silađija defanzivci Rada su pokušali da zaustave, ali je Đuro Zec na drugoj stativi iz blizine gurnuo loptu u mrežu.

Rad je izjednačio samo šest minuta kasnije. Nikola Grubišić je u kontranapadu izbacio Sašu Jovanovića, čiji šut golman Nenad Filipović nije uspeo da zaustavi.

Pre novog vođstva gostiju tandem Lukić – Silađi je ozbiljno pretio, ali ovaj drugi nije uspevao da pronađe put do mreže Rada. Ono što nije uradio tad, uspelo je Silađiju u 20. minutu posle akcije koju je pokrenuo Dejan Ponjević na levom krilu – 1:2.

Samo minut kasnije gosti iz Bačke Topole ostali su sa deset igrača. Rad je bio u kontranapadu, Bojan Balaž napravio faul na 18 metara i zasluženo dobija crveni karton.

TSC je praktično 70 minuta imao igrača manje, ali je u drugom poluvremenu uspeo da postigne i treći gol. Strelac je iz slobodnog udarca u 75. minutu bio Nenad Lukić, prošle godine dobitnik nagrade „Dragutin Kostić“ kao MVP Superlige i prvi strelac lige zajedno sa saigračem Vladimirom Silađijem i Nikolom Petkovićem iz Javora.

Zanimljivo je da je TSC i prošle sezone protiv Rada na Banjici imao igrača manje od 27. minuta i na kraju pobedio 4:3.

Identičnu pobedu kao gost ostvario je i tim Spartaka u Bačkoj Palanci – 3:1. Poveli su Subotičani golovima Lazara Tufegdžića u 2. i 36.minutu, Bačka je smanjila preko Nikole Žakule u 38, da bi u drugom poluvremenu sjajni Tufegdždić (76) ostvario het-trik.

Uzbudljiv meč odigrali su Radnik i Mladost u Surdulici. Gosti su poveli pogotkom Nemanje Mićevića u 25. minutu, ali je Milan Makarić izjednačio u finišu prvog poluvremena (44.minut), da bi u nastavku preokret doneo Vuk Mitošević. Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije mrežu Lučanaca pogodio je u 80. minutu.

Izgledalo je da će Radnik zabeležili pobedu i osvojiti šest bodova posle prva dva kola, a to je zapravo učinio tim iz Lučana. Najpre je nekadašnji napadač Partizana Obiora Odita izjednačio u 90. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena rezervni igrač Đorđe Babić postigao treći gol za Mladost i doneo novi preoket na utakmici – 2:3!

Preokret je viđen i u Gornjem Milanovcu. Metalac je kao domaćin savladao Mačvu iako su Šapčani poveli preko Branislava Markovića u 17. minutu. Izjednačio je Ljubiša Pecelj u 25, a pobedu i tri boda novom superligašu doneo je Aleksandar Vasiljević dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Javor je u Ivanjici ubedljivo savladao Napredak – 3:0. Luka Luković je u 29. minutu matirao Mladena Zeljkovića i doveo domaći sastav u vođstvo, da bi u drugom poluvremenu mrežu Kruševljana pogađali i Nedeljko Piščević (61) i Vladimir Otašević (89).

Ubedljiv kao gost bio je Proleter protiv debitanta u ligi, ekipe Zlatibora. Novosađani su pobedili u Užicu 2:0 golovima Danila Bacanović u 17. I Viktora Živojinovića u 21. minutu.

Ranije u toku danaPartizan je neočekivano izgubio u Novom Pazaru sa 3:2, dok je Voždovac pobedio kao gost ekipu Inđije.

Vodećoj Crvenoj zvezdi, koja je u derbiju kola ubedljivo pobedila niški Radnički 3:0, na čelu tabele sa šest bodova pridružili su se Spartak, Proleter i Mladost. Četiri boda ima TSC, tri Čukarički koji još nije odigrao svoj meč u drugom kolu.