Asano i Sadik: Dvojka Partizana u Surdulici

FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik u Surdulici u četvrtom kolu Superlige Srbije rezultatom 2:0.

Trijumf crno-belima doneli su Takuma Asano u 62. i Umar Sadik u 90. minutu.

Pogodak Asana stigao je nekoliko trenutaka posle sjajne šanse Aleksandra Šćekića, kao kruna znatno bolje igre Partizana od starta drugog poluvremena.

Posle brze kontre Beograđana, Denis Stojković je centrirao sa leve strane, Umar Sadik promašio loptu na prvoj stativi, pa je ona došla do Japanca, koji se sjajno snašao i grudima ju je sproveo u mrežu.

Potvrda tri boda došla je u poslednjim trenucima, kad je Sadik maestralnim udarcem postavio konačan rezultat.

U prvom delu, tim Sava Miloševića bio je daleko od svog nivoa. pa je na veliki odmor vrlo lako mogao uz zaostatak.

Zasluge što do toga nije došlo pripadaju golmanu Popoviću, koji je u 14. minutu sjajno zaustavio udarac Makarića i time ispravio veliku grešku defanzivca Vitasa.

U nastavku je klub iz Humske, ipak, pojačao ritam. Rezervista Stojković razmrdao je redove i podigao tempo, te je Miloševićev sastav na kraju zasluženo slavio, uz još nekoliko šansi za ubedljiviju pobedu.

Partizan posle četvrtog kola ima devet bodova i zauzima četvrto mesto. U sledećoj rundi dočekuje Inđiju 22. avgusta.

Radnik je ostvario treći uzastopni poraz i sa tri poena trenutno je 11. U narednom kolu, tim sa juga Srbije gostuje Javoru.