Derbi Bačke: Filipović odbranio penal, sprečio preokret

Srbija - Super liga 16. avg 202020:09 > 20:13
FK TSC

U prvom meču nedeljnog programa četvrtog kola Superlige Srbije ekipa Bačke remizirala je na domaćem terenu sa TSC iz Bačke Topole rezutlatom 1:1 (0:1).

Gosti iz Bačke Topole poveli su u 43. minutu kada je precizan iz penala bio Nenad Lukić, ali je početkom drugog dela igre domaćin ipak došao do izjednačenja. Bio je Lukićev četvrti gol od početka šampionata, pa se sa Docićem i Okohijeom iz Čukaričkog i Tufegdžićem iz Subotice nalazi na deobi prvog mesta liste strelaca.

U 52. minutu Nikola Žakula je drugim golom u sezoni poravnao na 1:1, i postavio konačan rezultat.

Do kraja je Bačka mogla do tri boda i potpunog preokreta, ali nisu uspeli da iskoriste jedanaesterac.

Bačka sada ima dva boda na pretposlednjoj poziciji tabele, dok je TSC osmi sa osam bodova.