Ben ponovo junak Zvezde, Katanić het-trikom srušio TSC

Srbija - Super liga 21. avg 202019:45 > 20:53
Print screen/SK

Crvene Zvezda je stigla do trijumfa nad ekipom Proletera u Novom Sadu u meču petog kola Superlige majstorijom Bena (1:0).

Sjajni napadač je tako nastavio seriju golova, ukupno šest na poslednja tri meča u svim takmičenjima.

Ove nedelje je postigao het-trik u pobedi nad Evropom u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Aktuelni šampion je odigrao poluvreme za zaborav, uprkos većem posedu lopte nisu uspeli da stvore nijednu ozbilju priliku pred golom domaćina.

Povezano

Trener Stanković je na poluvremenu izvršio čak tri izmene, a prvi put su gosti iz Beograda bili blizu pogotka u 60. minutu, kada je šut Spiridonovića odbranio Petrić.

Odlučujući momenat utakmice dogodio se u 76. minutu.

Ben je majstorski izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, sa gotovo 20 metara udaljenosti, golman domaćih ovoga puta bio je nemoćan.

Zvezda ima pet pobeda na isto toliko mečeva u Superligi, a već za četiri dana očekuje je prvo istorijsko gostovanje u Tirani.

U drugom meču dana, znatno uzbudljivijem i sadržajnijem, Metalac je u gostima bio bolji od TSC sa 3:2.

Junak pobede bio je trostruki strelac Aleksandar Katanić. On je pogađao mrežu u 16. i 60. minutu, da bi domaći uspeli da se vrate za tri minuta.

Saša Tomanović i Nenad Lukić doneli su izjednačenje TSC pogocima u 67. i 70. minutu.

Katanić se ipak pobrinuo da TSC prvi put igubi u sezoni golom u 75. minutu.