Zvezda rutinski na Brdu, Boaći se ponovo povredio

Srbija - Super liga 11. sep. 202020:39 > 20:52
FK Crvena zvezda

U derbiju sedmog kola Superlige Srbije Crvena zvezda je kao gost savladala Čukarički 3:1 i došla do sedme pobede učvrstivši lidersko mesto.

Gosti su poveli već u trećem minutu. Posle odličnog kornera Gejlora Kange, najviši u skoku bio je Ričmond Boaći, koji je odbio loptu do Milunovića a centralni defanzivac odlično se snašao i zatresao mrežu domaćina. Prilikom slučajne asistencije Boaći se povredio i tek što se vratio na teren morao je da izađe i pojača glavobolju Dejana Stankovića pred put na Kipar.

Bilo je dinamično prvo poluvreme, šanse su imale obe ekipe, ali na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju. U 50. minutu Zvezda je duplirala prednost. Ponovo su crveno-beli imali sreće. Mirko Ivanić uputio je udarac iskosa sa ivice šesnaesterca, lopta je zakačila jednog igraća Čukaričkog i iznenadila golmana Petrovića. Sve dileme oko pobednika rešene su u 54. minutu. Tošić je u šesnaestercu faulirao Aleksu Vukanovića, sudija Lukić nije imao dileme i pokazao je na belu tačku, a siguran izvođač bio je Gejlor Kanga. Do kraja meča Čukarički je uspeo da postigne počasan gol preko Savića u 84. minutu.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 21 bodom, šest više od drugoplasiranog Spartaka, uz utakmicu više, dok je Čukarički treći sa 14 bodova.