Trijumf crno-belih: Partizan u nastavku "probio" Bačku

Srbija - Super liga 28. sep 202019:51 > 19:53
FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Bačku na svom terenu u devetom kolu Superlige Srbije rezultatom 2:1 i upisali treći uzastopni trijumf u domaćem prvenstvu.

Crno-beli su do slavlja u utakmici, koja je došla posle poraza od Šarlroe i ispadanja iz kvalifikacija za Ligu Evrope, stigli pogocima u drugom poluvremenu.

Najpre je Umar Sadik u 50. minutu doveo domaće u vođstvo, na asistenciju Sejdube Dume, da bi u 61. Dimitrije Tomović postigao autogol i udvostručio prednost Partizana.

Bačka je u 78. minutu uspela da smanji zaostatak fantastičnim pogotkom Krste Đorđevića, ali snage za potpuni povratak i izbegavanje poraza nije bilo.

Ekipa Aleksandra Stanojevića mučila se u prvom poluvremenu duela u Humskoj da probije organizovanu odbranu protivnika.

Posle ne tako zanimljivih prvih 45 minuta, u kojima su samo Sadik na jednoj i Luka Ratković na drugoj strani propustili šanse, Partizan je u nastavku pojačao ritam.

Sadik je vrlo lako mogao i do het-trika, ali mu je u završnici nedostajalo koncentracije.

Dve sjajne prilike imao je u 80. minutu – kod prve je šutirao preko gola, a kod druge je njegov udarac zaustavio golman Milojević.

Beograđani zauzimaju drugo mesto sa 21 bodom, šest manje od lidera Crvene zvezde. U sledećem kolu gostuju Metalcu.

Sastav iz Bačke Palanke nalazi se na 16. poziciji sa šest poena. Pred njim je meč sa Javorom kod kuće.