Stanojević: Sada znam kakva su pojačanja potrebna

FK Partizan

Trener Partizana Aleksandar Stanojević nije bio u potpunosti zadovoljan igrom svog tima u pobedi nad Bačkom.

Crno-beli su slavili kod kuće u devetom kolu Superlige rezultatom 2:1, u meču koji je došao posle poraza od Šarlroe i ispadanja iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

Bilo je teško, nismo kontrolisali meč u potpunosti. Igrači su bili umorni i teški posle 120 minuta u Belgiji. Nismo bili na nivou, ali važna je pobeda i da odmorimo za sledeći okršaj. Morali smo da iskoristimo neke šanse u napadu, a u odbrani da budemo čvršći i da ne dozvolimo protivniku da lako dolazi u našu trećinu. Ali, momci su umorni i u nekom delu mogu da razumem ovo. Zadovoljan sam pobedom, što su se momci vratili psihološki posle poraza u Belgiji, a nisam zadovoljan sa dosta nekih stvari koje moramo da popravimo„, rekao je Stanojević.

Partizan je golom Sadika i autogolom Tomovića vodio sa 2:0, ali je na kraju strepeo za tri boda.

Raduje me što sam upoznao igrače još više i video koje slabosti imamo. Definitivno mi je jasnija slika šta moramo da dovedemo, šta nam je potrebno. Da, strepeo sam poslednjih 10 minuta kada je protivnik postigao gol, uvukla se neka nesigurnost. Ali teško je igrati kad vam je rival na „plus devet“, bili smo umorni, pala nam je koncentracija pred kraj„.

Imali su Beograđani i velikih problema sa timom za utakmicu sa Bačkom.

Filip Stevanović je povređen, nije bio spreman. Igrao je pod injekcijama u Belgiji. Asana smo izmorili pošto je bio potrošen i igrao sve utakmice do sada, procenili smo da je najbolje da odmori. Mladi igrači su dobili šansu. Moraju svi bolje da iskoriste šansu, ali oni su mladi, tako da im ne zameram ništa. Rekao sam igračima u poluvremenu da moramo da budemo strpljivi i da dobijamo te duele koje nismo dobili, nismo se davali 100 posto baš zbog tog umora. Rekao sam da pokušamo malo i preko boka da igramo i tako smo i postigli golove. Za mene je mnogo važno da su se momci posle vratili posle teških 120 minuta, užli su još snažnije i jače u drugom poluvremenu i drago mi je da su momci pokazali karakter„, zaključio je Stanojević.

Crno-beli zauzimaju drugo mesto u ligi sa 21 bodom, šest manje od lidera Crvene zvezde. U sledećem kolu gostuju Metalcu.