Radnički 'iščupao' bod u 98. minutu

FK Voždovac

Fudbaleri Radničkog iz Niša i Mladosti iz Lučana odigrali su nerešeno u prvoj utakmici desetog kola Superlige Srbije - 1:1.

Gosti su poveli u 87. minutu golom Aleksandra Ješića, dok je bod Nišlijama u osmom minutu nadoknade obezbedio Nenad Gavrić.

Dvadesetšestogodišnjem veznjaku Lučanaca to je bio treći pogodak u sezoni, a u mrežu rivala u finišu utakmice pogodio je i u prošlom kolu na gostovanju Metalcu (1:1).

U izjednačenoj utakmici (50-50 posed lopte) gosti iz Lučana imali su tri udarca u okvir gola, jedan više od protivnika.

Radnički i Mladost imaju identičan učinak posle deset kola – pet pobeda, dva remija i tri poraza i sa 17 bodova na deoni su pete pozicije.

Nišlije u sledećem kolu gostuju u Kruševcu, a Mladost dočekuje Mačvu.

Crvena zvezda je lider Superlige Sebije sa maksimalnim učinkom posle devet odigranih utakmica.