SLS: Vožd siguran u Šapcu, Voša pala u Novom Pazaru

Srbija - Super liga 3. okt 202018:14 > 18:22
FK Voždovac

U subotu su se igrala četiri meča desetog kola Superlige Srbije, a do pobeda su došle ekipe Voždovca, Novog Pazara i subotičkog Spartaka, dok su bodove u međusobnom duelu podelili Bačka i Javor.

Novi Pazar je pobedio Vojvodinu na domaćem terenu sa 3:1, a het-trik postigao je 20-godišnji napadač Luka Marković. Golove je postigao u 27, 30. i 44. minutu. Novopazarci su sada 13. sa 12 bodova, dok je Vojvodina treća sa 20 bodova.

Voždovac je u Šapcu bio bolji od Mačve sa 2:0, a golove za goste postigli su Putinčanin u 60. i Lasickas u 64. minutu. „Zmajevi“ su sada osmi sa 16 bodova, dok je Mačva poslednja na tabeli sa 5 bodova.

Bačka je na stadionu „Slavko Maletin Vava“ remizirala 2:2 sa Javorom, koji je na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Lukovića i Jevremovića, ali su Pisačić i Pantić u nastavku doneli bod domaćima.

Spartak je u Subotici sa 4:2 bio bolji od Čukaričkog, a do 39. minuta domaći su vodili sa 2:0 pogocima Šimure i Marčića. Međutim, Endijaje i Kamenović su pogodili u 42. i 45. minutu za rezultat 2:2, kojim se otišlo na odmor.

Ipak, Nikolić je golovima u 52. i 83. minutu doneo tri boda Subotičanima.

U poslednjem meču subotnjeg programa u Gornjem Milanovcu Metalac dočekuje beogradski Partizan.