Lalatoviću za jubilej ubedljiva pobeda nad Radom

Srbija - Super liga 16. okt 202019:58 > 20:00
Foto FK Vojvodina

U Novom Sadu je Vojvodina dočekala Rad u meču koji je bio jubilarni 100. Nenada Lalatovića na klupi novosadskih crveno-belih, a domaći tim pobedio je 4:1 u 11. kolu Superlige Srbije.

Lalatovićevi fudbaleri potrudili su se da mu čestitaju jubilej ubedljivom pobedom, iako su gosti sa Banjice poveli već u trećem minutu preko Dušana Živkovića.

Povezano

Do kraja poluvremena bilo je 1:1 (strelac Bralić u 12. minutu), da bi u nastavku Novosađani preko Čovića, Bojića i Vukadinovića stigli do rezultatski lakog trijumfa.

Goste je sa klupe vodio Milan Milanović. To je njegov treći povratak na klupu Rada, a peti u klub sa Banjice, pošto je ranije radio i kao direktor fudbalske škole i sportaki direktor. Na golu Rada takođe je bio povratnik, iskusni golman Damir Kahriman, ali nije uspeo da spreči ubedljiv poraz Građevinara.

Velika radost i za drugi klub iz Novog Sada. Proleter je kao gost šokirao Čukarički na Banovom brdu. Poveli su Novosađani golom Mirosavljeva u 17. minutu, a onda je u drugom poluvremenu sudija Jovan Šegrt dva puta pokazao na penal, po jednom za svaki klub. Čukarički je izjednačio u 61. minutu preko Kajevića, ali je isti igrač dobio crveni karton u 87. minutu, a Babić bio precizan sa 11 metara – 1:2.

Radnik je u Surdulici ostvario vrednu pobedu protiv Bačke Palanke, a odlučio je gol Makarića u 8. minutu iz penala.