Pavlović i Asano za prolaz Partizana, povreda Markovića

Srbija - Super liga 21. okt. 202017:50 > 17:52
partizan.rs

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pobedom nad OFK Bačkom 2:0 – strelci su bili Lazar Pavlović i Asano, a meč je obeležila i povreda Lazara Markovića.

Lazar se povredio u petom minutu, neposredno nakon što je njegov prezimenjak Svetozar promašio prvu šansu na utakmici. Već u sedmom minutu crno-beli su poveli – Pavlović je natrčao na odbijenu loptu i precizno šutirao sa dvadesetak metara, golman Milojević bio je nemoćan.

Denis Stojković, koji je zamenio povređenog Markovića, u 24. minutu nije dobro reagovao posle odličnog dodavanja, jednu pretnju Bačke Zdjelar je osujetio pravovremnim startom, a u nadoknadi vremena prvog poluvremena veliku šansu propustio je Lutovac – izbegao je ofsajd zamku, ali je u situaciji jedan na jedan šutirao pravo u Milojevića.

Stojković očito nije zadovoljio Stanojevića, pa ga je na poluvremenu zameni Natho, a u 47. minutu umalo gosti nisu izjednačili jer je lopta zatresla prečku posle šuta Pisačića, da bi samo dva minuta kasnije Asano vrlo loše šutirao iz izgledne situacije.

Igralo se otvorenije, Natho je promašio dobru šansu posle dodavanja Jojića, da bi u 75. minutu crno-beli dupliralo vođstvo – pogrešio je nesigurni golman Milojević, njegovo treće loše ispucavanje na meču, Natho je bio asistent, a Japanac Asano šutirao je precizno u dalji ugao.

Izveštaj sa ostalih mečeva šesnaestine finala Kupa Srbije pročitajte OVDE.