Zvezdi malo i penal: Javor izvukao bod na Marakani!

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su na svom terenu sa Javorom u 12. kolu Superlige Srbije rezultatom 0:0.

Crveno-beli su imali nekoliko fantastičnih šansi da dođu do tri boda protiv Ivanjičana. Najbolju je propustio Mirko Ivanić, koji je u 60. minutu promašio penal i tako poneo status tragičara utakmice.

Na drugoj strani, briljirao je golman Javora Đorđe Lazović sa nekoliko maestralnih intervencija, čime je zavredeo epitet junaka meča.

Posle duela u Hofenhajmu u četvrtak, srpski šampion je okršaj sa Javorom započeo u drastično izmenjenom sastavu. Na terenu nisu bili Borjan, Degenek, Rodić, Katai i Falčineli, šansu su dobili igrači iz drugog plana, i u takvom odnosu snaga crveno-beli su se od starta mučili.

Javor je konkretnije ušao u duel sa šampionom. Već u sedmom minutu je mogao do vođstva, ali je Ilić šutirao glavom preko gola.

Zvezda je u nastavku uspostavila inicijativu i pokušavala da probije bedem rivala, međutim, neuspeli su bili pokušaji Gavrića iz slobodnog udarca, Spiridonovića i Nikolića, koji sa ivice šesnaesterca nije pogodio praznu mrežu.

U finišu poluvremena najbolju priliku za domaće propustio je Ivanić, čiji je udarac sa peterca zaustavio golman Lazović, a nedugo zatim su i gosti bili blizu prednosti. Zvekanov je, ipak, gađao preko prečke.

Od starta drugog poluvremena, Dejan Stanković je na teren poslao Kataija, Rodića i Falčinelija, što je donelo boljitak u Zvezdinoj igri.

Idealnu priliku da dođu u vođstvo, crveno-beli imali su posle svega 15 minuta nastavka. Maričić je oborio Katija u šesnaestercu, a sudija Dragan Čolović pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Ivanić, ali je njegov šut odbranio raspoloženi Lazović.

Samo dva minuta kasnije, plejmejker Beograđana propustio je novu veliku priliku. Na isteku 70. minuta, isto je učinio i Katai.

U tim momentima Lazović je činio čuda na golu Ivanjičana. Bravuroznim intervencijama spasavao je svoj tim i doneo mu veliki bod.

Kod Zvezde, pored Ivanića, tragičarem se može smatrati i Pavkov, koji je u 85. minutu promašio prazan gol iz neposredne blizine.

Timu Dejana Stankovića to je drugi uzastopni remi u prvenstvu, posle 10 uzastopnih trijumfa. Uprkos tome, ostaje lider sa 32 boda. Javor je 12. sa 15 poena.