Partizan ipak slavio u oktobru: Pobeđena Mačva 2:0

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Partizana prekinuli su seriju od tri utakmice bez prvenstvene pobede i u 13. kolu Superlige savladali u Humskoj Mačvu 2:0.

Posle remija protiv Metalca i u večitom derbiju, te poraza u Nišu, Partizan se suočio sa situacijom da se može dogoditi da čitav mesec bude bez pobede. Pre samog početka utakmice protiv Mačve dočekale su ga loše vesti o teškoj povredi Bajbeka i temperaturi Vladimira Stojkovića.

Mučio se Partizan u prvom poluvremenu, nije lako dolazio do šanse za gol. Jeste bio bolji rival, imao dve odlične šanse, ali ponovo je ispoljio i određene slabosti. U drugom delu prvog poluvremena ekipa je pala i dozvolila gostima da dođu do daha, a posle jedne sitaucije u šesnaestercu Partizana i duela Svetozara Markovića i Zukanovića tražili penal. Ipak, on nije dosuđen.

Ali jeste na drugoj strani. Maltene na samom početku drugog dela Asano je centrirao, ali je lopta pogodila u ruku Obrovca, što je sudija Mitić bez razmišljanja okvalifikovao kao penal. Siguran sa bele tačke bio je Bibras Natho i time značajno olakšao ostatak susreta. Doduše, umalo kiks odbrane Partizana nije kažnjen u 67. minutu, ali je udarac Stevanovića otišao pored gola.

Kazna je usledila u 71. minutu. Lazar Marković je bio strelac i duplirao prednost. Mačva je već u narednom napadu uzvratila, postigla gol, ali ga je sudija opravdano poništio zbog ofsajda. Do kraja Partizan je rutinski sačuvao vođstvo i konačno u ovom mesecu, na samom njegovom kraju, zabeležio pobedu u prvenstvu.

Ovom pobedom Partizan je zadržao treću poziciju sa 26 bodova, tri manje od drugoplasirane Vojvodine i šest manje od Crvene zvezde, koja ima i utakmicu manje.