Piščević obradovao Ivanjičane u 90+2.

Javor je nastavio seriju dobrih rezultata i pobedio niški Radnički (1:0), u 13. superligaškom kolu.

Na gol odluke čekalo se 95 minuta. U drugom minutu sudijske nadoknade vremena pogodio je Nedeljko Piščević za veliko slavlje Ivanjičana i skok na 12. mesto.

Ekipa Igora Bondžulića propustila je priliku da ranije reši dileme. Ofanzivac Luka Luković, u 70. minutu, nije iskoristio jedanaesterac. Nišlije su od osmog minuta igrale sa desetoricom, zbog isključenja štopera Žarka Markovića. Radnički se pozicionirao na osmom mestu, ispred lučanske Mladosti.

Napredak i Spartak Ždrepčeva krv odigrali su zanimljiv susret i osvojili po bod (1:1). Poveli su Kruševljani pogotkom iskusnog veziste Miroljuba Kostića u 35. minutu, da bi u 75. Milan Marčić doneo Subotičanima vredan bod. Sudija Miloš Đorđić pokazao je čak deset žutih kartona. Spartak je ostao na „evropskom“, četvrtom mestu, sa 23 boda, koliko imaju Proleter i Voždovac.

U Lučanima uspavanka – nije bilo golova u duelu Mladosti i Proletera. Meč je bio poveren Lazaru Lukiću, još jednom internacionalcu „pod prismotrom“.

U zoni ispadanja, uz Radnik (14 bodova) i Napredak (10), ostali su i Rad, Zlatibor (po 9), OFK Bačka (7) i Mačva (5).