Prijava protiv Tončeva

Ivica Tončev
Privatna arhiva

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije, na narednoj sednici, razmatraće prijavu protiv Ivice Tončeva, predsednika Radničkog, sa zamrznutom funkcijom.

Prvom čoveku niškog superligaša na teret se stavlja vređanje službenih lica na utakmici 13. kola, sa Javorom, u Ivanjici. Sudija na stadionu kraj Moravice, internacionalac Srđan Jovanović, zajedno sa saradnicima i delegatom Zoranom Trajanovskim, u izveštaju posle utakmice, identifikovao je Tončeva, kao jednog od predvodnika u vređanju. U jednom trenutku, situacija se otrgla kontroli, ka klupama za rezervne fudbalere poleteli su u pikavci, pa je Jovanović bio primoran da isprazni ložu, odakle je jedino dozvoljeno gledanje utakmica, na ivanjičkom stadionu.

Sankcije očekuju i Javor. Ivanjički klub tereti se za slabu organizaciju i nekoliko propusta na utakmici sa Radničkim.

Utakmice Javora i niškog Radničkog, po tradiciji, obiluju tenzijama na terenu i gledalištu. Tako je bilo i u nedelju, gosti su u osmom minutu ostali sa desetoricom, domaća ekipa nije iskoristila jedanaesterac u 70, a do trijumfa je stigla u neverovatnom foto-finišu i sudijskoj nadoknadi vremena. Povrh svega, drugo poluvreme produženo je čak za deset minuta. Prošlogodišnja utakmica u Ivanjici, uz neverovatan rezultat 0:7, imala je, takođe, treće poluvreme, u kojem su treneri Igor Bondžulić i Milorad Kosanović kažnjeni tromesečnom zabranom sedenja na klupi. Vruće je bilo i na Čairu, pre tri godine, niški Radnički je slavio pobedu od 1:0, dok su iz Javora osuli žestoku paljbu po sudijama.

Incidente u Ivanjici mnogi su povezali i sa otvorenim sukobom Slaviše Kokeze, predsednika FSS, sa svojevremeno jednim od najbližih saradnika – Ivicom Tončevom. Radnički je pre godinu dana izgubio i privilegije u sudijskoj organizaciji, u čijoj biti se krije uspon kluba poslednjih sezona… Niški klub, uz dozvolu vrha FSS, birao je arbitre za svoje utakmice, krojio sudbinu takmičenja, pa su neki od njih, poput Jagodinca, Srđana Obradovića, završavali u policiji i na sudu.

Poslednji slučaj dobiće epilog za desetak dana. Disciplinska komisija FSS trebalo bi, po prijavi direktora Super lige, Aleksandra Pivića, najpre, da pokrene postupke protiv Tončeva i organizatora meča, potom slede izjašnjavanja aktera i napokon konačna sankcija. Na čelu disciplinskog organa nalazi se Ivan Nikolić.