Goleada u Milanovcu: Podvig Metalca i šok za Vošu u 92.

FK Metalac/M. Jelisavčić

U prvoj utakmici 14. kola Superlige Srbije fudbaleri Metalca i Vojvodine igrali su nerešeno 3:3.

Fudbaleri Metalca pretplatili su se na rerešene rezultate na svom stadionu Gornjem Milanovcu.

Sa izuzetkom prve utakmice na svom terenu protiv Mačve i pobede od 2:1, sve ostale su remizirali, uključujući i duel sa Vojvodinom. Ukupno šest utakmica: Proleter 1:1, Čukarički 0:0, Mladost Lučani 1:1, Partizan 1:1, Radnik Surdulica 1:1, Vojvodina 3:3.

Protiv Novosađana su, slobodno se može reći, napravili pravi podvig pošto su do 85. minuta gubili sa 3:1.

Ekipa Nenada Lalatovića povela je u 17. minutu pogotkom Momčila Mrkajića, ali je do kraja prvog poluvremena izjednačio prvi strelac domaćeg tima Aleksandar Katanić, šestim golom u sezoni.

Novosađani ponovo dolaze do prednosti u u 73. minutu preko Nemanje Čovića, da bi posle  njegove asistencije pet minuta kasnije mrežu golmana Puletića pogodio i Ognjen Đuričin, koji je nešto ranije ušao u igru.

Činilo se da bodovi odlaze u Novi Sad, ali tako nisu mislili izabranici Žarka Lazetića. Najpre je u 85. minutu prednost Vojvodine smanjio rezervista Savo Arambašić, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade još jedan igrač sa klupe Nikola Grbović postavio konačnih – 3:3! Što je čini se i najrealniji rezultat ove uzbudljive utakmice.

Metalac: Puletić – Rogač (Grbović), Vasiljević, Vranjanin – Zoćević, Jokić (Kokir), Maksimović (Milisavljević) – Vlalukin, Pecelj – Mbongu, Katanić (Arambašić). Trener: Ž. Lazetić.
Vojvodina: Vukliš – Andrić, Bralić, Saničanin (Gemović), Devetak – Drinčić, Stojković (Maksimović) – Čović, Zukić (Đorđević), Vukadinović (Đuričin) – Mrkaić (Mladenović). Trener: N. Lalatović.

Vojvodina je druga na tabeli sa pet bodova manje od vodeće Crvene zvezde i četiri više od trećeplasiranog Partizana, ali sa utakmicom više odigranom. Metalac je deseti sa 21 bodom.