U Ivanjici kao u Mančesteru, ubedljivi Spartak i Radnik

FK Čukarički

U prvim utakmicama 15. kola Superlige Srbije pobeda Subotičana u Ivanjici 3:1, Surduličana nad Šapčanima 3:0, dok je u Lučanima između Mladost i Čukaričkog bilo nerešeno 1:1.

Subotičani su i posle reprezentativne pause nastavili sa dobrim igrama i rezultatima u Superligi.

Povezano

Spartak je pobedio ekipu Javora u Ivanjici, iako je domaći tim poveo preko Andreja Ilića u 14. minutu. Međutim, gosti sa severa Bačke eksprsno su preokrenulu rezultat postigavši tri pogotka u poslednjih petnaestak minuta prvog poluvremena.

Strelci su bili Lazar Tufegdžić u 29, Stefan Milošević u 39. iz jedanesteraca i Vladan Vidaković u 42. minutu.

Na žalost Ivanjičana, osim vrmenskih prilika, ništa nije podsećalo na Mančester. Ni Junajted, ni Siti.

Rezultatski ubedljiv bio je tim Radnika na svom terenu protiv ekipe Mačve. Surduličane je u vođstvo doveo trenutno prvi strelac Superlige Milan Makarić golom iz penala u 23. minutu. Bio je to njegov 11-ti pogodak ove sezone.

U finišu prvog poluvremena prednost je duplirao Vuk Mitošević, a konačan rezultat postavio Ukrajinac Evgenij Pavlov u 63. minutu.

U malom derbiju u Lučanima nije bilo pobednika: Mladost – Čukarički 1:1. Gosti sa Banovog brda bili su bliži osvajanju sva tri boda. Imali su više od igre i poveli golom Senegalca Ibrahime N’Dijajea u 51. minutu, ali su Lučanci uspeli da izjednače iz jedinog šuta u okvir gola osam minuta pre kraja meča. Strelac je bio veteran Milan Bojović.

Posle ovih mečeva Spartak I Čukarički su se izjednačili po bodovima sa četvrtoplasiranim Proleterom. Svi imaju po 26 bodova.

Mladost je osma sa 22, Radnik sad ima 20, Javor 18, dok je Mačva ostala u zoni ispadanja, na pretposlednjem mestu.