TSC pao u Kruševcu, remi na Krovu

Srbija - Super liga 21. nov. 202016:15 > 16:18
TSC Bačka Topola

Odigrane su još dve utakmice subotnjeg programa 15. kola Superlige Srbije. Napredak je u Kruševcu savladao TSC, dok su Voždovac i Novi Pazar podelili bodove odigravši 1:1.

Meč u Kruševcu imao je atomskih pola sata. U tom intervalu postignuta su sva tri gola. Seriju golova otvorio je Melunović u 20. minutu kada je doveo domaćina u vođstvo. U 31. minutu gosti iz Bačke Topole vraćaju rezultat u egal, a strelac je Đurić. Njihova radost trajala je samo do sledećeg napada, kada je Srđan Kočić drugi put zatresao mrežu, prošle sezone najprijatnijeg iznenađenja i doneo drugo vođstvo. U tim trenucima delovalo je da se utakmica tek rasplamsala, ali ispostavilo se da je to bilo sve od golova.

Uzalud su pokušavali gosti, posebno u drugom poluvremenu da dođu makar do boda. Imali su sedam udaraca na gol, od toga tri u okvir, dok je Napredak potpuno bio posvećen defanzivi, ne uputivši nijedan šut na gol. Ali uspeli su da sačuvaju tri boda, koja će im bizi značajna u borbi za opstanak. Kruševljani su 16. sa 13 bodova i imaju pet manje od Inđije koja je prva iznad crte. TSC je deveti sa 21 bodom, pa i pored dosta kikseva ove sezone ima dobru situaciju u borbi za drugi vezani izlazak u Evropu, jer zaostaje samo pet bodova za četvrtim mestom, koje bi moglo da omogući plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U toj borbi jedan od konkurenata, kako se sada čini, biće Voždovac, koji je na svom „Krovu“ odigrao samo 1:1 sa još jednim kandidatom za selidbu u niži rang Novim Pazarom. Domaćin je poveo već u osmom minutu golom Milosavljevića, ali je zlata vredan bod gostima doneo Nedeljković sa penala u 88. minutu. Voždovac je sedmi sa 24 boda, dok je Novi Pazar 15. sa 16.