Holender u prvom minutu nadoknade za pobedu

Srbija - Super liga 21. nov. 202017:53 > 17:59
FK Partizan

Fudbaleri Partizana slavili su protiv Proletera na svom stadionu u meču 15. kola Superlige Srbije 1:0.

Fudbaleri Partizana savladali su Proleter 1:0 u poslednjem subotnjem meču 15. kola Superlige. Filip Holender prošao je stazu od tragičara do heroja crno-belih u ovom duelu.

Pokušavao je Partizan tokom prvog poluvremena, imao i nekoliko prilika, najbolju možda u 40. minutu nakon šuta Takume Asana, ali Proleter je igrao organizovano i disciplinovano i odolevao je napadima domaćih.

Tragičar utakimice bio je Filip Holender koji je prvo iznudio, a zatim šutirao penal. Golman Proletera Petrić odbranio je udarac reprezentativcu Mađarske. Igrao se 60. minut.

Napadao je Partizan i nakon ovog promašaja, Proleter se branio veoma sigurno i bio na korak od osvajanja bodova.

Ipak, Filip Holender se iskupio za promašaj sa bele tačke i u prvom minutu nadoknade doneo svom timu pobedu. Golu Partizana prethodila je velika prilika Proletera jer je Ilić u 90. minutu pogodio prečku.

Partizan sada na drugom mestu na tabeli ima 32 boda, Proleter je šest sa 26.

U sledećem kolu Partizan će gostovati TSC, a Proleter dočekuje Javor.