Gajić i Ben rešili derbi: Zvezda jača od Voše

Srbija - Super liga 22. nov. 202019:25 > 19:27
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu na strani u derbiju 15. kola Superlige Srbije rezultatom 2:0 i upisali 12. uzastopni trijumf nad Novosađanima.

Duel do ove runde dva prvoplasirana tima prvenstva pripao je lideru pogocima Milana Gajića u 26. i El Fardua Bena iz jedanaesterca u 75. minutu.

Šampion je time nastavio sa fantastičnim rezultatima u domaćoj ligi, ima 13 pobeda i 2 remija i sa 41 bodom čvrsto drži prvo mesto.

Vojvodina je porazom pala na treću poziciju sa 30 poena, pošto se ispred nje probio Partizan sa 32 boda.

Iako njegov tim u četvrtak čeka duel u Belgiji protiv Genta u četvrtoj rundi Lige Evrope, u kojem bi praktično mogao da osigura plasman u nokaut fazu, Dejan Stanković poslao je najjači mogući sastav na Karađorđe.

U takvom odnosu snaga, Zvezda je od starta pokušavala da uspostavi dominaciju, ali je Vojvodina umešno neutralisala svaki pokušaj protivnika. Ipak, jedina prava akcija Beograđana u prvom delu donela je gol.

Gajić je otišao visoko i povukao loptu u sredinu, Kanga mu je kretnjom praktično „sklonio“ dva igrača, što je bek iskoristio i sa 16 metara, uz odbitak, pogodio bliži ugao.

Slična dešavanja na terenu viđena su i u drugom delu. Crveno-beli su pretili preko Bena i Ivanića, na drugoj strani opasan je bio pokušaj Andrića, da bi sve dileme bile rešene sa bele tačke.

Đuričin je u šesnaestercu oborio Veljka Nikolića, koji je samo minut ranije ušao u igru, Ben je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio desni ugao za konačan rezultat.

Slavlje Zvezde na kraju je moglo da bude i ubedljivije, međutim, Srđan Spiridonović je propustio veliku priliku u poslednjem napadu na meču.