VATRENO NA VRAČARU: Partizan dobio Rad

Srbija - Super liga 16. mar 201417:04 > 17:08

Fudbaleri Partizana pobedili na Vračaru gradskog rivala Rada 4:2 (2:0), u poslednjem meču 19. kola Jelen Superlige.

Crno-beli su uspeli da ispuste dva gola prednosti iz prvog poluvremena, ali su u dramatičnoj završnici koju su obeležili prekidi i dva isključenja slavili sigurnu pobedu.

Šampion i dalje ima bod zaostatka za liderom JSL Crvenom zvezdom.

Partizan je rano poveo golom Nikola Drinčić iz slobodnog udarca, a vođstvo je duplirao Andrija Živković, sjajnim volejom u finišu poluvremena.

Iako u podređenom položaju, Rad je u nastavku za samo četiri minuta stigao do izjednačenja, greške odbrane Partizana iskoristili su pozajmljeni igrač Crvene zvezde Ognjen Ožegović i Nenad Injac.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije posle sjajne akcije kapitena Ilića, Darko Brašanac odbijenu loptu šalje u mrežu za novo vođstvo Partizana.

U toj gužvi fizički obračun imali su Danko Lazović i bivši igrač crno-belih Srđa Knežević, zbog čega su obojica isključena, da bi u poslednjim trenucima meča Petar Škuletić lepim golom potvrdio trijumf šampiona.