Andrade debitovao golom, Lutovac efikasan na rođendan

Srbija - Super liga 28. jun 202219:51 > 19:591 komentar
Foto FK Partizan/ Miroslav Todorović (Slobodan Urošević)

Fudbaleri Partizana pobedili su tim Spartaka iz Trnave sa 3:0 u drugoj pripremnoj utakmici u Kidričevu u Sloveniji.

Povezane vesti

Nakon minimalnog poraza u prvom meču protiv rumunskog Kluža (0:1), crno-beli su prikazali efikasnu igru protiv rivala iz Slovačke.

Gol je na debiju postigao i novajlija sa Zelenortskih Ostrva, Patrik Andrade. On je postavio konačan rezultat u 58. minutu nakon akcije Filipa Holendera.

Pored njega mrežu protivnika pogađali su Kvinsi Menig u 38. minutu nakon loše intevencije odbrane Spartaka, kao i Aleksandar Lutovac u samom finišu prvog poluvremena. Odlično je reagovao posle duge lopte koju je uputio iskusni Ljubomir Fejsa i udarcem glavom matirao protivničkog golmana. Lutovac je na najlepši način sebi čestitao 25. rođendan.

Novi trener Partizana Ilija Stolica ponovo je kao i u prvoj utakmici protiv Kluža imao problema da sastavi tim zbog povreda i odsustva pojedinih igrača (Rikardo, Zdjelar, Vujačić, Jović, Milovanović…).

Startu postavu činili su: Stevanović – Filipović, Jevtović, Šehović, Urošević – Fejsa, Andrade, Natho – Lutovac, Menig, Holender. U nastavku su zaigrali i Popović, Baždar, Petković, Terzić, Vlahović, Stašević, Saničanin.

U subotu u poslednjoj proveri fudbaleri Partizana će u Gracu igrati protiv ekipe Fenerbahčea.

Foto FK Partizan Miroslav Todorović FKP-SPARTAK-TRN-28-06-2022-7967-01 1
Foto FK Partizan/ Miroslav Todorović (Stoje: Stevanović, Fejsa, Šehović, Filipović, Jevtović, Urošević. Čuče: Lutovac, Natho, Andrade, Holender, Menig).