Brdo previsoko za Javor, Čukarički juri Proleter

Srbija - Super liga 11. dec 202020:22 > 12. dec 2020 0:41 1 komentar
Veljko Birmančević FK Čukarički
Foto FK Čukarički

U poslednjem meču 18. kola Superlige Srbije igranom u petak, fudbaleri Čukaričkog su kao domaćini savladali tim Javora 3:0.

Ivanjičani su na Banovo brdo stigli u lošoj formi, koja se na njihovu žalast nastavila i posle ovog meča. Doživeli su četvrti uzastopni poraz u Superligi. Ujedno i najteži još od avgusta kad su poraženi od Partizana 4:0.

Ovog puta izgubili su sa 3:0. Dobro su se držali do 35. minuta kad je odličnu akciju Kovača i Endiajea uspešno završio Veljko Birmančević. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone u Superligi.

FK Čukarički Stefan Kovač

Ivanjičani su krenuli nešto ofanzivnije u drugom poluvremenu što su fudbaleri Čukaričkog iskoristili i preko dva kontranapada u rasponu od samo četiri minuta još dva puta matirali golmana Lazovića. Strelci su bili mladi reprezentativac BiH Stefan Kovač (67) i Milutin Vidosavljević (71).

Ovom pobedom Čukarički se izjednačio u bodovima sa Proleterom, koji je ranije u toku dana pobedio u Novom Sadu ekipu Inđije (1:0). Oba tima imaju po 32 boda i nalaze se na pozicijama četiri i pet. Javor je na 13. mestu sa 18 bodova.

Tabela: Crvena zvezda 47, Partizan 38, Vojvodina 36, Proleter i Čukarički po 32, Spartak 30, Voždovac i Radnik po 27, Mladost Lučani 26, Metalac 25, Radnički Niš 24, TSC 21, Javor i Inđija po 18, Napredak i Novi Pazar po 17, Zlatibor 15, Rad 13, Bačka Palanka i Mačva po 11 bodova.