Briljantno poluvreme Zvezde za pobedu u večitom derbiju!

Srbija - Super liga 27. feb 202219:57 > 20:3632 komentara
Aleksandar Katai
Predrag Milosavljevic/Starsport.rs ©

Pred oko 45.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“, fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan sa 2:0 (2:0) u 24. kolu Superlige Srbije i tako su se približili crno-belima na dva boda zaostatka.

U 166. večitom derbiju golove su postigli Ohi u 29. i Aleksandar Katai u 43. minutu, i tako su crveno-beli naneli Partizanu prvi poraz u šampionatu ove sezone.

U sledećem kolu, trećeg marta, Partizan dočekuje Mladost, dok Crvena zvezde gostuje Voždovcu.

Ohi Zvezda

U ranoj fazi meča se igralo više na polovini Partizana, Zvezda je počela agilnije, ali su prvu veliku priliku imali crno-beli, u 19. minutu. Loša povratna lopta Pićinija, a Kanga gubi duel sa Rikardom. On vuče kontru, pronalazi Meninga iskosa sa leve strane, ali Borjan je sprečio da mu lopta prođe kroz noge.

Crvena zvezda (4-3-3): Borjan – Pićini, Eraković, Dragović, Rodić (Pankov 67′) – Sanogo, Srnić, Kanga (Motika 93′) – Katai (Ben 80′), Ohi (Pavkov 80′), Ivanić.
Partizan (4-2-3-1): Popović – Miletić (Živković 46′), Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (Holender 72′) – Menig (Marković 46′), Natho (Jevtović 46′), Jović – Rikardo (Milovanović 76′).

Posle toga, Stankovićev tim je bio superioran do poluvremena i postigao je dva gola, prvi u 29. minutu. Bio je to dug napad crveno-belih, lopta je išla sa desne na levu, pa opet na desnu stranu. Rodić i Srnić odigrali su dobar dupli pas po levom boku, Rodić je centrirao, Kataijev udarac glavom je Popović odbio, a na pravom mestu je bio Ohi i doneo vođstvo crveno-belima.

Ekipa Aleksandra Stanojevića posle toga se otvorila, ali je Zvezda stvorila još dve prilike, u 36. i 41. minutu, a u obe je Kanga bio akter. Prvo je dodao loptu za Kataija, koji je imao jedan na jedan sa Popovićem iskosa sa desne strane, ali odlučuje se za lob i šutira preko gola. Potom je Kanga iz slobodnog udarca uputio izuzetno oštar centaršut, a niko nije dokačio loptu koja je završila tik pored leve stative.

Sanogo i Stanković

Ipak, Zvezda do poluvremena uspeva da udvostruči prednost, u 43. minutu, a strelac je bio Aleksandar Katai. Rodić je sa levog beka izveo aut direktno u šesnaesterac za Srnića. Partizan ne uspeva lepo da raščisti loptu, Zdjelar je praktično dotura za Kataija na desetak metara do gola, koji iz prve hvata loptu „punom“ – lopta je malo zakačila i Saničanina, Popović nije imao šansu.

Sofa

Stanojević je već na startu drugog poluvremena napravio tri izmene – Živković umesto Miletića, Marković umesto Meniga, Jevtović umesto Natha. Crveno-beli su se u potpunosti povukli, dok su crno-beli imali jedan period bolje igre tokom kojeg su pritiskali Zvezdu.

Dve su situacije bile vredne spomena. Prva, izvrstan šut Zdjelara sa ivice kaznenog prostora u 54. minutu, malo pored desne stative. Druga, pet minuta kasnije, posle gužve u kaznenom prostoru domaćih – crno-beli su tražili penal nakon što je lopta pogodila Erakovića u ruku, ali sudija Jovanović je rekao da se igra nastavi.

Imala je i Zvezda dobru priliku preko Ivanića, zatim je u 86. minutu Zdjelar isključen nakon što je faulirao Kangu za drugi žuti karton. Imao je Ivanić u nadoknadi vremena idealnu priliku, ali je Popović odlično istrčao i osujetio ga u situaciji jedan na jedan.

Tok meča:

Borjan Dragović
redrag Milosavljevic/Starsport.rs ©

KRAJ! Pobeda Zvezde sa 2:0 u 166. večitom derbiju, golovima Ohija i Kataija.

91. min. Ivanić u kontri u situaciji jedan na jedan, Popović brani.

86. min. Nervoza na obe strane, tempo je opao, mnogo prekida, a Kanga iznuđuje faul Zdjelara na ivici kaznenog prostora. Bio je to drugi žuti karton i isključenje za Zdjelara. Kanga je neprecizan iz slobodnog udarca koji je usledio.

80. min. Zvezda se povukla, ali sada ni Partizan ne uspeva da izvrši pritisak. Sve je manje vremena za crno-bele.

70. min. Odličan centaršut Jojića iz kornera, Saničanin je najviši u skoku, ali neprecizno šutira.

67. min. Rodić i Jevtović su se sudarili glavom početkom drugog poluvremena, a Rodić očito oseća posledice, pa ga je zamenio Pankov.

65. min. Kanga obara Jojića na oko 25 metara od gola, ali Urošević pogađa živi zid.

Zvezda - Partizan

61. min. U jeku bolje igre Partizana, prilika za Zvezdu. Ivanić je iskosa sa leve strane prevario protivničku odbranu i šutirao, ali Popović uspeva da odbrani iako prvobitno nije reagovao sigurno.

59. min. Gužva u kaznenom prostoru Zvezde, crno-beli traže penal nakon što je lopta pogodila Erakovića u ruku, ali sudija Jovanović je rekao da se igra nastavi.

54. min. Partizan više napada u nastavku. Centaršut Živkovića sa desne strane, a Jojić ne zahvata dobro loptu glavom i ona odlazi daleko preko gola. U istom minutu još bolja situacija za Partizan, izvrstan udarac Zdjelara sa ivice kaznenog prostora, malo pored desne stative.

46. min. Počelo je drugo poluvreme, a Stanojević pravi tri izmene – Živković umesto Miletića, Marković umesto Meniga, Jevtović umesto Natha. Bakljada na severnoj tribini.

Poluvreme: Bilo je i koškanja u završnici, ali srećom ništa ozbiljno. Na poluvremenu 2:0 za Zvezdu.

43. min. GOL! Zvezda vodi 2:0! Rodić je sa levog beka izveo aut direktno u šesnaesterac za Srnića. Partizan ne uspeva lepo da raščisti loptu, Zdjelar je praktično dotura za Kataija na desetak metara do gola, koji iz prve hvata loptu „punom“ – lopta je malo zakačila i Saničanina, Popović nije imao šansu.

41. min. Šansa za Zvezdu! Partizan je dvaput ušao u šesnaesterac crveno-belih, ali smo sledeću veliku priliku videli opet pred golom crno-belih. Kanga je iz slobodnog udarca uputio izuzetno oštar centaršut, niko nije dokačio loptu koja je završila tik pored leve stative.

36. min. Šansa za Zvezdu! Odlično dodavanje Kange u prostor za Kataija, koji ima jedan na jedan iskosa sa desne strane. Odlučuje se za lob i šutira preko gola.

Ohi Zvezda

29. min GOL! Zvezda vodi 1:0! Dug napad crveno-belih, lopta je išla sa desne na levu, pa opet na desnu stranu. Rodić i Srnić odigrali su dobar dupli pas po levom boku, Rodić je centrirao, Kataijev udarac glavom je Popović odbio, a na pravom mestu je bio Ohi i doneo vođstvo crveno-belima.

28. min. Posle faula nad Ivanićem, Katai ubacuje loptu u šesnaesterac, ali udarac Dragovića glavom je slab i Popović rutinski hvata loptu.

25. min. Dva uzastopna kornera Zvezde, Eraković je šutirao, ali ga je Miletić izblokirao.

19. min. Šansa za Partizan! Loša povratna lopta Pićinija, a Kanga gubi duel sa Rikardom. On vuče kontru, pronalazi Meniga iskosa sa leve strane, ali Borjan je sprečio da mu lopta prođe kroz noge.

15. min. Igra se u visokom ritmu, sada nešto više i na polovini crveno-belih, ali zasad bez velikih prilika.

7. min. Posle kornera Partizana, Zvezda nedugo zatim uzvraća napadom po levom boku. Rodić je centrirao po zemlji, ali je golman Popović odlično reagovao.

5 min. Na početku meča se igra uglavnom na polovini Partizana, Kangin šut je izblokiran.