Nula po meri Zvezde, tragičar Terzić

Srbija - Super liga 16. apr 202219:55 > 20:05 31 komentara
Crvena Zvezda Partizan
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U 167. večitom derbiju odigranom u okviru prvog kola plej-ofa Superlige Crvena zvezda i Partizan odigrali su bez golova.

Ni golova, ni dobrog fudbala. Tako bi u najkraćem mogao da se opiše treći ovosezonski duel večitih rivala, poslednji u prvenstvu, koji je bio daleko slabiji od prethodna dva.

Povezane vesti

Utisak je da je Crvena zvezda dobila ono po šta je izašla na teren, a to je da ostane neporažena i zadrži dva boda razlike. Ekipa Dejana Stankovića bila je prilično bezopasna u 90 minuta fudbala, ali je ostvarila ono najvažnije – rezultat.

Sa druge strane Partizan je pokazao više želje, ali ni on nije imao mnogo izglednih prilika. Tačnije, samo jedna može da se uvrsti u rang velikih. Ali kakva je to šansa bila. Nikola Terzić dobio je idealnu loptu od Kvinsija Meniga, našao se na 10-ak metara ispred praznog gola, ali je očajno šutirao, preko prečke Borjanovog gola.

Ispostaviće se to kao najboljom prilikom na meču, mada je kapiten Zvezde imao dve intervencije u drugom delu. Ali nisu to bile toliko izgledne situacije za Partizan.

Crvena zvezda Partizan
sofascore

Sve u svemu Zvezda ostaje sa dva boda prednosti i u narednih šest kola ima luksuz da jednom odigra nerešeno i opet će biti šampion, čak i ako Partizan zabeleži sve pobede.

Uživo:

Srdjan Stevanovic/Starsport

Sastavi

Crvena zvezda: Borjan – Rodić, Dragović, Eraković, Pičini – Sanogo, Srnić – Kanga, Ivanić, Katai – Ohi.

Partizan: Stevanović –  Urošević, Vujačić, Miletić, Miljković – Zdjelar, Jevtović – Terzić, Jojić – Menig i Gomeš.

Pedja Milosavljevic/Starsport
SK

7′ Prvi problemi za ekipu Aleksandra Stanojevića. Urošević se žali na povredu, a Lutovac je poslat na zagrevanje

14′ Aleksandar Katai je pao u šesnaestercu Partizana, ali Srđan Jovanović ništa nije svirao, a potvrdu da nema elemenata za najstrožu kaznu dobio je i od sudija u VAR sobi

15′ Slična situacija i na drugoj strani. Rikardo je posle duela sa Dragovićem takođe pao u šesnaestercu, ali kao i na drugoj strani niti Jovanović niti sudije iz VAR sobe nisu smatrali da je to za penal.

25′ Najbolja šansa na utakmici. Sjajno je prodro Menig, spojio Nikolu Terzića sa praznim golom, ali je bonus Partizana šutirao preko prečke. Ostaje 0:0

30′ Prvi žuti karton na meču dobija ga Milan Rodić.

43′ Konačno i neka konkretnija pretnja Crvene zvezde. Kanga je šutirao sa distance, ali pravo u Stevanovića koji nije imao težak posao.

Poluvreme. Nema previše fudbala na stadionu Rajko Mitić. Crvena zvezda iako je imala nešto veći posed i dva šuta u okvir gola, praktično je bila bezopasna. Sa druge strane najbolju priliku imao je Partizan, pošto je u 25. minutu Nikola Terzić šutirao preko praznog gola. Inače, crno-beli nisu imali šut u okvir gola.

Strahinja Eraković Rikardo Gomeš

46′ Dejan Stanković odlučio je da napravi dve izmene na početku drugog poluvremena. Umesto neprimetnih Ohija i Pićinija ušli su Pavkov i Gajić. Izmenu je napravio i Aleksandar Stanojević. Umesto povređenog Uroševića ušao je Lutovac.

62′ Milan Pavkov drugi je igrač Crvene zvezde upisan u beležnicu sudije Jovanovića, pošto je dobio žuti karton.

69′ Partizan beleži prvi udarac u okvir gola. Kvinsi Menig je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali Milan Borjan brani. Ostaje 0:0

70′ Nova izmena u Zvezdi. Ben ulazi umesto Ivanića

72′ Žuti karton za Slavoljuba Srnića zbog prigovora

74′ Druga izmena u Partizanu. Izlazi Miloš Jojić ulazi Lazar Marković.

76′ Novi pokušaj igrača Partizana. Vujačić šutira sa distance, ali lak posao za Borjana.

80′ Prvi žuti karton za Partizan, dobio ga je Terzić

84′ Prvi nešto ozbiljniji pokušaj Zvezde u drugom poluvremenu. Milan Pavkov je loptu šutirao iz prve, ali daleko preko gola.

88′ Ben dobio žuti karton

90+2′ Zvezda izvršila poslednje izmene. Umesto Kataija i Srnića ušli su Pankov i Krstičić.