Čuka bolja od poljskog Slaska, TSC nerešeno sa Sarajevom

BIH 29. jun 202219:55 > 20:00
Foto FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su poljski Slaska sa 1:0, dok su TSC iz Bačke Topole i Sarajevo igrali nerešeno 1:1 u pripremnim utakmicama za novu sezonu.

Superliga Srbije

Čukarički je slavio u generalnoj proveri golom kapitena Marka Docića sa bele tačke u devetom minutu. Jedanaesterac je prethodno iznudio Đorđe Ivanović.

Na stadionu ŽAK u Ljubljani ekipa Čukaričkog je igrala u sastavu:

Mićović, Stevanović, Puškarić, Vujadinović, Roganović, Docić, Mijailović, Kovač, Adžić, Ivanović, Spasojević. U nastavku su zaigrali O. Gašević i U. Miladinović.

Takođe u Sloveniji, ali u Sportskom parku Radomlje, ekipe TSC iz Bačke Topole i Sarajeva igrale su nerešeno 1:1 (1:0).

Poveo je srpski superligaš pogotkom makedonskog internacionalca Martina Mirčevskog u 12. minutu. Bosanskohercegovački premijerligaš izjednačio je preko Asmira Suljića iz jedanesterca u 77. minutu.

TSC je počeo u sastavu: Bursać – Stojković, Tomanović, Ćalušić, Petrović – Dakure, Milosavić, Đakovac – Stanojev, Mirčevski, Stanojlović. U nastavku su zaigrali: Čarapić, Stojić, Antonić, Vukić, Svilar, Banjac, Filipović, Jovanović, Cvetković, Krpić, Šušnjar i Krstić.

Ekipe Čukaričkog i TSC-a rivali su u prvom kolu Superlige 9. jula na Banovom brdu.