Čuka sa penala izvukla bod iz Novog Pazara

FK Novi Pazar FK Čukarički
Irfan Licina/Starsport

U zaostalom susretu drugog kola Superlige Srbije Novi Pazar i Čukarički odigrali su bez pobednika 2:2.

Novopazarci se grčevito bore za opstanak. Čak su se stabilizovali pred reprezentativnu pauzu, vezavši tri remija. Sa druge strane vidljiv je pad u formi Čukaričkog, kojeg bi to uskoro moglo da košta mesta koje vodi u Evropu.

Imao je Novi Pazar šansu za pobedu, tek treću u šampionatu. Vodio je domaćin dva puta. Prvo je u 30. minutu Aganspahić realizovao penal. Stevanović je u 36. minutu doneo izjednačenje. Međutim, do poluvremena Novi Pazar ponovo dolazi do gola. Ovog puta strelac je bio Mlednović u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Držali u Pazarci vođstvo sve do 84. minuta. Tada je dosuđen penal za Čukarički, koji je realizovao Kajević i doneo bod svojoj ekipi.

Čukarički je treći sa 27 bodva, ima četiri više od Vojvodine i Napretka, ali i utakmicu više. Novi Pazar je i dalje poslednji sa 11 bodova, dva manje od Metalca, a tri od kragujevačkog Radničkog.