Čukarički bolji od Olimpije, pobede TSC i Radničkog

Srbija - Super liga 25. jun 202220:51 0 komentara
FK Čukarički

Sedam srpskih klubova igralo je u subotu prijateljske utakmice u sklopu priprema za novu sezonu.

Radnički iz Niša, TSC i Čukarički su na pripremama u Sloveniji, a sve tri ekipe u subotu su slavile pobede.

TSC je bio bolji od Šibenike, 2:1, a za hrvatski tim nije igrao Duje Čop. Ekipa Žarka Lazetića je povela nakon 15 minuta preko Mihajla Banjca, ali je primio prilično šokantan gol iz jedinog udarca Šibenika na gol. Strelac je bio Leon Kreković. Mihajlo Milosavić je bio čovek odluke nakon što je odlično iskoristio grešku golmana Šibenika.

Radnički je bio raspucan protiv Radomlja i slavio je 5:3 (2:2). Imale su Nišlije vođstvo od 2:0 nakon golova Branislava Tomića i Mićibućija, ali je Luka Cerar uspeo da uz dva pogotka donese Radomlju izjednačenje. U nastavku, tri gola i tri strelca za Radnički i to redom – Mak Gaku, Stefan Mitrović i Nikola Štulić.

Čukarički je bio bolji od Olimpije i pobedu upisali rezultatom 3:2. Čukarički je poveo nakon samo pet minuta golom Stefana Kovača. U 35. minutu golman Vidovšek dobro je zaustavio šut Marka Docića sa penala. U finišu prvog poluvremena Olimpija preko Mićovića dolazi do izjednačenja. Čukarički do novog vođstva na meču dolazi iz novog penala, ovoga puta Adžić je bio precizan. Za 3:1 za Brđane pogodio je Ndiaje deset minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Špehar u 87. minutu meča.

Javor je bio bolji od Voždovca i slavio je rezultatom 3:1 dok su Spartak iz Subotice i Mladost GAT odigrali duel bez golova.